GALATASARAY PENALTIDA 3 PUANI KAZANDI

Posted by

Süper Lig’in 25. haftasında Galatasaray ve Kasımpaşa SK mücadalesi Türk Telekom Arena’da oynandı. Kasımpaşa SK karşısında özellikle maçın ilk 10 dakikası müthiş bir performans sergiledi Galatasaray. Galatasaray gollerini 9. ve 89. dakikalarda atarken Kasımpaşa’da 51. dakikada attı.

Maç 2-1 Galatasaray’ın liderliğinde bitti. Galatasaray hanesine yazdırdığı 3 puan ile 51 puana ulaştı ve tekrar liderlik koltuğuna oturdu. Kasımpaşa ise 26 puanda kaldı. Galatasaray karşısında özellikle de karlı hava durumunda çok iyi performans sergileyemeyen Kasımpaşa Fuat Çapa ile beraber 4. mağlubiyetini almış oldu.

GALATASARAY İLK 10 DAKİKADA KÜKREDİ

Karlı hava durumunda, zorlu şartlarda maça çok iyi başlayan sarı kırmızılı Galatasaray bu baskın performansından 9. dakikada sonuç aldı. Maçın 9. dakikasında Mostafa Mohamed bir kafa vuruşu ile gol kaydetmek istedi fakat top kaleci Ertuğrul’dan geri döndü. Dönen top sağ taraftaki Kerem Aktürkoğlu’nun önüne geldi ve ve ayak vuruşu ile Kasımpaşa’nın kalesi havalandı.

Galatasaray baskın performansının sonucunu maçın ilk dakikalarında hemen aldı. O dakikadan sonra maçın ilk yarısı neredeyse hep Kasımpaşa’nın ceza sahası içerisinde geçti. İlk yarıda başka bir gol olmayınca 1-0 Galatasaray’ın liderliğinde takımlar soyunma odalarına çekildi.

Maçın ikinci yarısında Galatasaray Kasımpaşa‘nın baskın performansı karşısında çok etkili bir oyun kuramadı. Top Galatasaray’ın ceza sahası içerisinde döndü durdu ve en sonunda beraberliği sağlayacak gol geldi.

Karşılaşmanın 51. dakikasında Isaac Thelin’in kafa vuruşu ile Kasımpaşa SK skoru eşitledi. Muslera’nın topu almak için kaleden uzaklaması ile eşitliği getiren gol kaçınılmaz bir son oldu. O dakikadan sonra maç daha da ateşlendi ve iyice kızıştı. Her iki takımda skoru değiştirmek için kendi lehine bir sonuca ulaşmak için bastırmaya başladı.

KAR OYUNA ENGEL OLUYOR

Artan kar yağışı, ağırlaşan saha özellikle de topun sürülmemesi sadece uzun şutların daha etkili bir oyuna dönüşmesi maçın seyrini değiştirdi. Galatasaray yine de maçı bırakmadı. Tekrar liderlik koltuğuna oturabilmek ve 3 puanı kendi hanesine yazdırabilmek için bastırmaya devam ediyordu.

Maçın son 15 dakikasına gelmişken Fatih Terim oyuncu değişikliklerine gitti. Onyekurui Donk, Yedlin ve Belhanda oyuna dahil oldu. Onyekuru’nun oyuna dahil olması 2. golün gelmesini geciktirmedi. Maçın 88. dakikasında Onyekuru gole uzanmak için top ile Kasımpaşa kalesine yaklaşmışken kaleci Ertuğrul top yerine Onyekuru’nun ayağına müdahale edince penaltı hakkı Galatasaray’ın oldu.

MOSTAFA MOHAMED YİNE VURDU GOL OLDU

Karşılaşmanın 89. dakikasında penaltı vuruşunun başına Mostafa Mohamed geçti ve çıktığı 4. maçında 4. golüne imza atarak 4’te 4 yapan oyuncu oldu. Mostafa Mohamed kafa vuruşları ile golü bulamadığı maçta penaltı ile takımını tekrar öne geçiren golü kaydetti.

Skor 2-1 oldu. hakem +4 dakika verdi ve maçın o dakikasından sonra başka bir gol olmayınca maç Galatasaray’ın üstünlüğünde bitti.