Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’ndan Kötü Haber

Posted by

Galatasaray Kulübü, 28 Kasım Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın FIBA Kadınlar Avrupa Ligi birinci grup aşamasına katılamayacağını açıkladı.

Sarı kırmızı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın son bir haftada yapılan Covid-19 PCR testlerinin 3 oyuncuda pozitif çıkmasından dolayı, 1-4 Aralık 2020 tarihinde Macaristan’ın Sopron kentinde düzenlenecek EuroLeague Women birinci grup aşamasına katılamayacağı belirtildi.

Galatasaray Kulübü’nden yapılan açıklama: “ Oyuncu, idari ve teknik heyetimizin geri kalanının PCR testleri negatif olmasına rağmen, FIBA Avrupa ile yapılan görüşmeler ve FIBA Sağlık Komisyonunun tavsiyesi ışığında ekibimizin birinci dereceden temaslı olarak kabul edilmesi ve yüksek risk taşıması sebebiyle takımımızın katılımı bu turnuva için iptal olmuştur.

Takımımızın turnuvada oynayacağı maçların statüsü hakkındaki karar, ilgili makamlar tarafından ileri bir tarihte açıklanacaktır” ifadeleri kullanıldı.  

Cengiz Kahraman’dan Açıklama

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Cengiz Kahraman, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın EuroLeague Women birinci grup aşamasına katılamayacaklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Menajer Cengiz Kahraman öncelikle 4 gün önce yapılan Covid-19 PCR teslerinin 4 oyuncu ile teknik ekipteki 3 kişide pozitif çıktığını hatırlattı.

28 Kasım Cuma günü yapılan Covid-19 PCR testlerinde ise kulüp başkanı Uğur Koştur ile 3 oyuncunun daha pozitif çıktığını belirten Cengiz Kahraman, bu nedenle 1, 2 ve 4 Aralık’ta FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu’nda oynanması planlanan maçlara katılamayacaklarını söyledi. Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Cengiz Kahraman, EuroLeague Women birinci grup aşamasına katılamayacaklarına ilişkin FIBA’ya başvuru yaptıklarını belirtti.

Cengiz Kahraman, FIBA’nın maçların ertelenmesi yönündeki başvurularını kabul ettiğini söyledi. Fakat, FIBA’nın ertelenen maçların ne zaman oynanacağı ile ilgili yeni bir tarihi henüz belirlenmediğini sözlerine ekledi.

İzmit Belediyespor’da da Koronavirüs Çilesi

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın FIBA Kadınlar Avrupa Ligi birinci grup aşamasına katılamayacağını açıklamasının ardından, bir kötü haber de İzmit Belediyespor’dan geldi. Alınan bilgilere göre, İzmit Belediyespor’un da FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde oynayacağı maçlar, takımdaki Covid-19 vakaları nedeniyle ertelendi.

Cengiz Kahraman, FIBA’nın maçların ertelenmesi yönündeki başvurularını kabul ettiğini söyledi. Fakat, FIBA’nın ertelenen maçların ne zaman oynanacağı ile ilgili yeni bir tarihi henüz belirlenmediğini sözlerine ekledi.