GALATASARAY DRAXLER’İ YOKLUYOR

Posted by

Süper Lig’de ikinci devreye şampiyonluk parolasıyla çıkan ezeli rakibe Beşiktaş ile kıran kırana bir mücadele veren sarı-kırmızılı ekip Galatasaray kadrosuna dahil etmek istediği Paris Saint Germain in sözleşme yenileme teklifini kabul etmeyen Julian Draxler’i eski yıldız oyuncusu Wesley Sneijder’i kullanarak kadrosuna dahil etmek istiyor.

Yetenekli oyuncu Belhanda’nın tek taraflı olarak sözleşmesinin feshi edilmesinin ardından on numara mevkisi için oyuncu izleme ekiplerine büyük iş düşen sarı kırmızılı ekipte birçok adayın olduğu belirtildi.

Galatasaray’ın on numara transfer listesinde birçok futbolcunun olmasına rağmen Listenin başındaki isim Paris Saint Germain forması giyen yetenekli oyuncu Draxler.  Sarı-kırmızılı ekip Alman oyuncu ve menajeri ile resmi olmayan görüşmeler yaparken Henüz bir teklif önerilmediği öğrenildi.

EFSANELERDEN YARDIM ALACAK

Yetenekli oyuncu Draxler’i kadrosuna dahil etmek isteyen Galatasaray, efsanevi 10 numarası Hollandalı Yıldız Wesley Sneijder’den yardım alacak. Öğrenilen bilgiler doğrultusunda Hollandalı Yıldız Wesley Sneijder’in Galatasaray’ın anlatmak için Alman Yıldızı telefonla aradığı ve takıma gelmesi için ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

Hollandalı Yıldız Wesley Sneijder’in Alman oyuncu ile aynı yaşta iken Türkiye’ye transfer olduğunu ve çok doğru bir karar verdiğini verdiği karar doğrultusunda Türkiye’de mutlu bir süreç geçirdiğinden bahsettiği öğrenildi.

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray transfer çalışmasının bir sonraki aşamasında Galatasaray ile gönül bağıma hiçbir zaman koparmamış olan efsane isim Didier Drogba ve Galatasaray’ın gelmiş geçmiş en iyi yabancı futbolcusu Hagi isimlerinden Alman oyuncuyu ikna etmeleri için destek alınacağı öğrenildi.

PARA SORUN OLMAYACAK

Alman oyuncuyu kadrosuna katmak için efor sarf eden sarı-kırmızılı ekip Galatasaray henüz resmi bir teklifte bulunmadı ancak yaz transfer döneminde kadrosuna dahil etmeyi planladığı futbolcu için transfer bütçesinin çok büyük bir bölümünü ayıracağı öğrenildi.

Sözleşmesi feshedilen Belhanda’dan kalan 5 milyon euro gibi meblağı Alman oyuncu kadroya dahil etmek için kullanılacak ve öte yandan 2021-2022 sezonunda da pandemi sürecinin bitip sapların yani karşılaşmaların seyirciye açılması bekleniyor. Satılacak olan biletler ve kombineler sayesinde Galatasaray elde edilen gelirim büyük çoğunluğunu Alman oyuncu için kullanacak.