Galatasaray Daikin PTT’yi 3-0 ile Geçti

Posted by

Vodafone Sultanlar Ligi’nde dördüncü hafta başladı. Tüm maçlar, 28 Ekim 2023 Cumartesi günü oynandı. Günün ilk maçında Galatasaray Daikin ile PTT karşı karşıya geldi. Maça Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu ev sahipliği yaptı. Voleybol severler, maça zannedilenden daha fazla ilgi gösterdiler. Gelin, bu güzel maç hakkında sizlere bilgi verelim!

Sarı Kırmızılı Takım Maça Beklenen Bir İlk Altı ile Çıktı

Galatasaray Daikin, yeni sezon öncesinde hem antrenörünü değiştirdi hem de kadrosunu yepyeni oyuncular ile güçlendirdi. Sarı kırmızılı takımı bu sezon 46 yaşındaki antrenör Guillermo Hernandez Naranjo çalıştırıyor.

Galatasaray Daikin, 2023 – 2024 sezonuna kötü bir başlangıç yaptı. Ligin ilk haftasında Nilüfer Belediyesi’ne 3-2 mağlup oldu. İkinci haftada oynaması gereken Sarıyer Belediyesi maçı ertelendi. Bu maçı geçtiğimiz Salı günü oynayan sarı kırmızılı takım, maçtan 3-2’lik galibiyet ile ayrıldı. Üçüncü haftanın programında yer alan maçlardan birisinde Vakıfbank ile Galatasaray Daikin karşı karşıya geldi. Vakıfbank, rakibini 3-0 mağlup etti. Sonuç olarak, Galatasaray Daikin’in bu sezon şu ana kadar çıkmış olduğu üç maçta bir galibiyet ve iki mağlubiyet aldığını söyleyebiliriz.

Guillermo Hernandez Naranjo, takımının Sarıyer Belediyesi karşısında ortaya koyduğu oyundan memnun kalmıştı. PTT karşısına da o maçtaki ilk altı ile çıkmaya karar verdi. Bu önemli maçta Galatasaray’ın ilk altısında Kanami Tashiro, Danielle Cuttino, Sude Hacımustafaoğlu, İlkin Aydın, Heather Gneiting ve Ayçin Akyol vardı. Takımın liberosu her zaman olduğu gibi Bihter Dumanoğlu idi.

PTT Rakibini Yenebileceğini Düşünüyordu

Sezona sıkıntılı başlayan takımlardan birisi de PTT! Ankara ekibi, yeni sezon öncesinde mütevazi bir kadro kurdu. Bu yüzden, hedefini ligde kalmak olarak belirledi. Güncel tarih itibariyle, takımı, Tolga Ateş çalıştırıyor.

PTT, Galatasaray Daikin’in de tıpkı kendisi gibi zayıf bir kadroya sahip olduğunu biliyordu. Tolga Ateş, takımını sahaya beklenen bir ilk altı ile çıkardı. Sladjana Mirkovic, Sara Caric, Payton Caffrey, Merve Tanyel, Merve Cepni ve Hande Naz Sunar, takımın ilk altısını oluşturan isimlerdi. Özlem Güven, takımın liberosu olarak sahaya çıktı.

Galatasaray Daikin Rakibi Karşısında Zorlanmadı

Voleybol severler, bu maçın çekişmeli geçeceğini ve hatta beş sete uzayacağını düşünüyorlardı. Her iki takımın da bu maçı kazanma ihtimali mevcuttu. Galatasaray Daikin, maça rakibine kıyasla daha iyi başladı. İlk seti 25-23 kazandı. İkinci sette değişen herhangi bir şey yoktu. Bu seti de 25-16 kazanan sarı kırmızılı takım, 2-0’lık üstünlüğü eline geçirdi. Galatasaray Daikin, son sette de üstün olan taraftı. Bu seti de 25-20 kazanan sarı kırmızılı takım, maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Danielle Cuttino ve Ayçin Akyol, maçı 16 sayı ile tamamlayan isimlerdi. İlkin Aydın da takımına 11 sayılık katkıda bulundu.