Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un Transfer Yarışı

Posted by

Çizme basını boşta olan Diego Costa için Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş transfer yarışına devam ederken avantaj siyah beyazlı takımda olduğu iddia ediliyor. Trabzonspor ve Galatasaray’ın transfer yarışında geride kaldığı belirtildi. Aynı zamanda Trabzonspor ve Galatasaray’ın da Costa için devrede fakat Costa Trabzonspor’un teklifini reddettiği biliniyor.

Beşiktaş’ta forvet asayı olarak Kasper Junker, Hulk gibi isimler gündemini korurken, Avrupa basının manşetlerinde sürpriz bir gelişme yer almaya başladı O da dünyaca ünlü yıldız golcü Diego Costa’nın ta kendisi.

İtalyan basının haberinde siyah beyazlı kulüp, İspanyol forvet için girişimlere başladı. İtalyan basınında yayınlanan haberlerde 32 yaşındaki futbolcunun şu an boşta olduğu hatırlatılarak Beşiktaş’ın en ciddi takımlardan biri olduğu vurgulandı.

Trabzonspor ve Galatasaray’ın transfer yarışında geride kaldığı belirtildi. Aynı zamanda Trabzonspor ve Galatasaray’ın da Costa için devrede fakat Costa Trabzonspor’un teklifini reddettiği biliniyor.

Diego Costa Transferinde Galatasaray ve Trabzonspor’un Şansı Yok

Galatasaray’ın da transferde fazla şansı olmadığı belirtilirken, Beşiktaş’ın en avantajlı isim olduğunu belirtildi. Oyuncunun boşta olmasının pazarlıklarda siyah beyazlı takımın elini güçlendirebileceği de belirtiliyor.

Fakat Beşiktaş oyuncu için herhangi bir rakam vermedi. Beşiktaş’ın transfer listesinde üst sırlarda yer alan Costa, sezonunun ilk yarısında Atletico Madrid’de 7 maçta 2 gole imza attı.

Diego da Silva Costa, 7 Ekim 1988 tarihinde dünyaya geldi. En son İspanyol kulübü Atlético Madrid için forvet olarak oynayan profesyonel bir futbolcu ve İspanya milli takımında da yer aldı.

Kasper Junker’ Gelen Talip

Diğer yandan gündemindeki Kasper Junker’e bir talip daha çıktı. Norveç basının da yer alan haberlere göre Junker’e İtalya Serie A ekiplerinden Crotone talip oldu. Bodo Glimt’e 1.5 milyon Euro teklif ettiği iddia edildi.

Kasper Junker, 5 Mart 1994 doğumlu olan Norveçli Bodø / Glimt takımında forvet olarak oynayan Danimarkalı profesyonel futbolcu 2020-2021 sezonu için kendisine gelen teklifleri değerlendiriyor.

9 Ağustos 2019’da Kasper Junker, 2019 yılının geri kalanında AC Horsens’tan Norveçli Stabæk Fotball kulübüne satın alma seçeneği ile ödünç verildi. 17 Aralık 2019’da Junker, Norveçli kulüp Bodø / Glimt ile 1 Ocak 2020’den itibaren üç yıllık bir sözleşme imzaladı.