Galatasaray Basketbol Takımı’nda Değişiklik

Posted by

ING Basketbol Süper Lig ekiplerinden biri olan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nda baş antrenör Ömer Uğurata il yollar ayrıldı. Baş antrenörlük için Ekrem Memnun ile görüşmelere başladığını belirtti.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımında yeni bir kan arayışı ve takıma yenilik gelmesi için süreçler başladı. Ekrem Memnun yüksek bir ihtimal ile takımla anlaşacak gibi.

Ekrem Memnun Geri Dönüyor

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nda baş antrenör olan Ömer Uğurata ile takım yollarını ayırdı. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün A Erkek Basketbol Takımı baş antrenörü Ömer Uğurata ile sözleşmelerine karşılıklı anlaşma doğrultusunda sona erdirilmesi için görüşmelere başladığını belirtti. Başarılı antrenörün kendisine verilen hizmetlerden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Diğer yandan Galatasaray yönetimi basketbol takımının baş antrenörlüğü için Ekrem Memnun ile görüşmelere başladığını belirtti.

Deneyimli antrenör daha önce Galatasaray Kadın Basketbol ve A Milli Kadın Basketbol takımlarını çalıştırmıştı. Oldukça başarılı antrenör olan Ekrem Memnun ile anlaşma sağlaması durumunda Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın ligde ön plana çıkması umut ediliyor.

Görüşmeler Yapılan Ekrem Memnun Kimdir?

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın görüştüğü Ekrem Memnun 16 Temmuz 1969 yılında doğmuştur. Galatasaray altyapısında yardımcı antrenörlük yaparak başladığı kariyerine 1992 yılında Yıldırımspor’da devam etti.

3 sezon sonra sarı kırmızılı takıma yardımcı antrenör olarak geri dönen tecrübeli çalıştırıcı 1996-2002 yılları arasında Galatasaray Kadın Basketbol takımı baş antrenörlüğüne getirildi.

Galatasaray’daki ilk döneminde, Türk kadın basketbol tarihinde zamanının en büyük başarısını göstererek sarı kırmızılı takım Euroleague Women’da 3. Sırada yer adlı.

Memnun ayrıca 3 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 3 Cumhur başkanlığı kupası ve 2 Türkiye Kupası kazandı. 2012-2013 sezonunda tekrar Galatasaray’a dönen Ekrem Memnun 14 yıllık lig şampiyonluğu hasretine son vermiş oldu.

Ayrıca Euroleague Women Finali’nde Fenerbahçe ile karşılaşmış ve karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmıştı. Avrupa’nın 1 numaralı kupasına sahip olan Galatasaray, 4 sezon çalışan Ekrem Memnun 2016 yılında görevden ayrılmıştı. Şimdi ise yaklaşık 6 sene sonra Galatasaray’a geri dönmesi bekleniyor.

Erkek Basketbol kariyeri olarak da 2002’de Erman Kunter yönetiminde Galatasaray’da 2005’te Anadolu Efes’i çalıştıran Oktay Mahmuti’nin yardımcılığını yapmıştır. Başarılı teknik adam 2008 yılında ise Darüşşafaka’nın baş antrenörlüğünü yapmıştır.