Galatasaray Antrenmanında Kavga

Posted by

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Galatasaray antrenmanda tatsız bir olay yaşadı. Sarı kırmızılı takımın yıldız kanat oyuncu Kerem Aktürkoğlu ile Hollandalı sol bek oyuncusu Patrick van Aanholt kavga etti.

Sezon hazırlık kampı kapsamında Avusturya’da bulunan ve günde çift idmanla hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, SK Sturm Graz karşısındaki tatsız provanın etkilerini üzerinden atamamışken bir tatsız olay da antrenman sırasında yaşandı. 5 2 top kapma çalışması yapıldığı sırada bir pozisyonda Patrick van Aanholt yerden kayarak bir müdahalede bulunmak istedi. Topu ıskalayan Hollandalı star takım arkadaşı Kerem’in ayak bileğine müdahale etti, bu istem dışı hareket karşısında çok sert tepki veren Kerem Aktürkoğlu, Patrick van Aaanhot’un üzerine yürüdü. Patrick van Aanholt da aynı şekilde karşılık verince ortam bir anda gerildi. Birbirini iten iki oyuncu arasındaki gerginliğin büyümesini araya giren takım arkadaşları önledi.

Marcao İle De Kavga Etmişti

Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray’da adının karıştığı ilk kavga bu değil. Kerem Aktürkoğlu daha önce de oynanan bir maç sırasında kendisini uyaran Marcao’ya susmasını söylemiş buna çok sinirlenen Marcao da maç sırasında Kerem’in üzerine yürümüştü. Kerem’in karşılık vermesiyle ortam gerilmiş ve Marcao kendi yakasına uzanan Kerem Aktürkoğlu’nun koluna yumruk atmıştı. O hareketin ardından Marcao kırmızı kart görmüş ve daha sonrasında da belirsiz süreyle kadro dışı bırakılmıştı.

Marcao bir süre sonra affedilmiş ve Galatasaray’ın kendi evinde oynadığı ilk maçta tribünler iki futbolcuyu birlikte tribüne çağırmış, iki futbolcunun da bu çağrıya karşılık vermesi suretiyle tatsızlık son bulmuştu. Bu kez Kerem, başka bir ya-bancı oyuncu olan Hollandalı sol bek Patrick van Aanholt ile tartıştı ancak bu tartışma Marcao ile olan kadar büyümedi. Antrenmandaki kavganın basına sızmasının hemen ardından iki futbolcu birlikte poz verdi. Patrick van Aanholt bu pozu ”herkesin biraz rahatlamaya ihtiyacı var” notu eşliğinde paylaştı. Paylaşım Galatasaray taraftarından çok kısa sürede çok ciddi etkileşim aldı.

Galatasaray kavga

Galatasaray Taraftarı Mutlu Değil

Transferde diğer rakiplerine kıyasla çok geciken, en önemli oyuncularından olan Brezilyalı stoper Marcao’yu da beklenen bonservis ücretinin daha altında bir rakama Sevilla’ya gönderen Galatasaray’da üstüne bir de oynanan hazırlık maçındaki kötü futbol ve mağlubiyet taraftarın sabrını taşırmış durumda.

2021 22 sezonunu büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan Galatasaray taraftarı büyük umutlar bağladığı Okan Buruk önderliğinde de hem antrenmanlardaki bu disiplinsizlik ve tartışmalar hem de hazırlık maçındaki kötü futbol ve mağlubiyet nedeniyle bir hayli mutsuz durumda.

Başkan Dursun Özbek’in de tüm bu gelişmelerden çok rahatsız olduğu ve özellikle transfer konusunda istediği sonuçları elde edemeyen Cenk Ergün’den bir rapor istediği öğrenildi. Bu gelişmelerin ardından Galatasaray’da önümüzdeki hafta transferde çok sıcak saatler yaşanması bekleniyor.