Galatasaray Angelino İçin Alman Ekibi İle Yeniden Masada

Posted by

Süper Lig devlerinden Galatasaray’da flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sarı kırmızılılarda 50 yaşındaki çalıştırıcının isteği ile İspanyol sol bek Angelino ya yönelen yönetim 1.5 milyon Euro kiralama ve 6 milyon Euro satın alma opsiyonu ile transferi tamamlamışlardı.

İspanyol oyuncunun satın alma opsiyonu ise 20 maçta forma giymesi halinde devreye girecek. Bayern Münih karşısında 15. kez sahaya çıkan 26 yaşındaki oyuncu, kiralık sözleşmesindeki maddeye çok yaklaşmış olması sarı kırmızılı takım da teknik heyet ve yönetimi düşündürüyor.

Sarı kırmızılı takım da teknik heyet ve yönetimi düşündüren ise 26 yasındaki İspanyol oyuncu Angelino nun bir türlü yükselmeyen performansı oldu.

GALATASARAY’DA SOL BEK’TE ANGELİNO PERFORMANSI DÜŞÜNDÜRÜYOR

Süper Lig devlerinden sarı kırmızılı takım Galatasaray‘da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Sarı kırmızılılarda son olarak 26 yasındaki İspanyol oyuncu Angelino nun gösterdiği performansla teknik direktör Okan Buruk’un gözünden düştü. Galatasaray’a yaz transfer döneminde katılan Angeline beklentilerin bir hayli uzağında performans sergiliyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray beklentilerin altında kalan Angelino’yla yolları ayırmaya hazırlanıyor.

SÖZLEŞME DETAYLARI SARI KIRMIZILI TAKIMIN ELİNİ BAĞLADI

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ın sezon basında kiralık satın alma opsiyonu ile beraber Alman ekibi Leipzig den kadrosuna kattığı İspanyol sol bek Angelino teknik heyete performansı ile güven vermeyen isim oldu.

Alman ekibi Kulübü Leipzig’le olan anlaşma ise durumu sıkıntıya uğratıyor. Alman ekibi 1.5 milyon euro kiralama bedeli alan ve 2.3 milyon euroluk maliyetinden kurtulan Alman ekibi, 6 milyon euro da satın alma opsiyonu bulunan anlaşmayı kolay kolay bozmak istemiyor.

Bu devrede sarı kırmızılı takım da Erden Timur‘un ise Leipzig’e rest çekti ve Angelino’nun sözleşmesindeki oynadığı maç oranındaki zorunlu satın alma maddesinin kaldırılmasını istedi ve karşılık olarak ise sezon sonun da kadar 26 yasındaki İspanyol oyuncunun yedek kulübesinden dışarı çıkamayacağını söyledi.

Bu gelişmeler sonrasında Alman ekibi sarı kırmızılı takımdan zaman isteyerek gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra kara verilmesi bekleniyor.

Sarı kırmızılı takımda bir türlü beklenen patlamayı yapamayan 26 yaşındaki İspanyol oyuncu sol bek ve orta sahanın solunda görev alabiliyor. Futbolcu kariyerinde Manchester City, PSV Eindhoven ve RB Leipzig gibi önemli kulüplerde forma terletti.

ANGELİNO KARİYERİ

İspanya da Deportivo altyapısından yetişen oyuncu, 16 yaşında Manchester City nin genç takımına 4.5 milyon Euro ya transfer oldu.

İspanya nın U – 17 ve U – 21 takımlarında sahaya çıkan Angelino, A takım seviyesine ise çıkamadı.

En yüksek piyasa değerine 2021 de 35 milyon Euro ile Leipzig de ulaştı, şu anda ise 11 milyon Euro da.

26 yasındaki sol bek Transfermarkt a göre dünyanın en değerli 55. sol beki. Galatasaray ın oyuncunun bonservisini alması halinde 9 milyon Euro üzeri satışlarda Leipzig in % 20 pay hakkı olacak.