FRANSIZ BASINI OZAN’A KAYITSIZ KALAMADI

Posted by

Sezon arasında İngiltere Premier Lig’in köklü kulübü son şampiyon Liverpool’a imza atan milli futbolcu Ozan Kabak, İngiltere Premier Lig’in 23. haftasındaki Manchester City mücadelesinde kadroda yer almış fakat mücadelede forma giymemişti. Fransızlar Ozan’ı övgü yağmuruna tuttu.

Premier Lig’in son şampiyonu Liverpool’un defans hattındaki yıldız oyuncularının bitmek bilmeyen sakatlık halleri nedeniyle sezon arasında Bundesliga ekiplerinden Schalke 04’ün parlayan yıldızı milli futbolcu Ozan Kabak’ı kiralık olarak kadrosuna katmıştı.

AVRUPA BASINI KAYITSIZ KALAMADI

Premier Lig ekibi Liverpool’un stoper takviyesi Ozan Kabak Avrupa, özellikle Fransız, basınında geniş yankı uyandırdı. Fransa medyasından Sud Radio Liverpool’un yeni transferi Ozan Kabak ile ilgili ayrıntılı bir haber yayınladı.

Yayınının içeriğinde milli futbolcunun savunma hattının yıldız isimlerinden olduğunu ve ayrıca Liverpool’un son günlerde nispeten iyi bir performans ortaya koyamayan savunma hattını toparlayacak isim olduğu yer aldı.

Haberde ayrıca Liverpool menajeri Alman teknik adam Jürgen Kloop, Ozan Kabak’ın eski hocası olan David Wagner’in sözlerini hatırlatmasına da yer verildi. Ozan Kabak için “geleceğin kaptanı olacak” diyen David Wagner Schalke 04’te Ozan Kabak’a savunma hattını teslim etmişti.

 Milli futbolcunun İngiliz devi Liverpool’da sakatlıkları sebebiyle uzun süredir forma giyemeyen yıldız isimler Virgil Van Dijk, Joel Matip, veya Joe Gomez’in performanslarını aratmaması bekleniyor. Alman menajer Jürgen Klopp Ozan’dan “gerçek bir kişilik” ve “çok çok büyük bir yetenek” olarak bahsediyor.

HAVA TEHDİDİ

Haberde ayrıca milli futbolcunun hava toplarında etkili olduğu ve Stuttgart’ta oynadığı dönemde topu 3 kez filelerle buluşturduğuna dikkat çekildi.

Ayrıca Ozan Kabak’ın Bundesliga’da son sırada bulunan Schalke 04’te hava toplarındaki yeteneğini sergileyemediği takımının sahada uyguladığı taktikler sebebiyle belirli bazı yeteneklerini saklamak zorunda kaldığı haberde yer aldı.

Milli futbolcunun bu duruma rağmen geçen sezon Bundesliga’ya mükemmel bir başlangıç yapan Schalke 04’ün başarısında kilit rol oynadığı ve takımının üçüncü sıraya kadar yükselmesinde büyük pay sahibi olduğundan bahsedildi.

İDOLÜM VAN DİJK

20 yaşındaki milli yıldız, geçtiğimiz sene yaptığı açıklamada Liverpool’un yıldız stoperi Virgil Van Dijk’ı idolü olarak göstermişti. Virgil Van Dijk sakatlığı sebebiyle muhtemelen sezon sonuna kadar forma giyemeyecek. Bu durumda Ozan Kabak için “idol”ünün yerini alma fırsatına sahip olacak.