Florian Grillitsch’e Trabzonspor Engeli

Posted by

Bitti denilirken son anda pürüz çıkan ve bir anda her şeyi başa sardığı Florian Grillitsch transferindeki asıl engelin oyuncunun babası değil Trabzonspor olduğu ortaya çıktı. Galatasaray ile prensipte her konuda anlaşılmışken bir anda Trabzonspor’un da oyuncuya talip olması ve daha iyi bir teklif yapması Florian Grillitsch’in kararını değiştirmesine neden oldu.

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarına Okan Buruk liderliğinde devam eden Galatasaray bir yandan da transfer çalışmalarına devam ediyor. Üç büyük takım arasında teknik direktör sorunuyla yeni sezon hazırlıklarına başlayan ve İspanyol çalıştırıcı Domenec Torreent ile yapılan görüşmelerden netice alınamaması sebebiyle tazminatını ödeyerek İspanyol çalıştırıcı ile arasındaki sözleşmeyi sonlandıran Galatasaray hemen ardından taraftarın sevgilisi Okan Buruk’u takımın başına getirmişti.

Teknik direktör sorununu çözmesinin ardından Okan Buruk’un raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayan Cenk Ergün ve Galatasaray transfer heyeti geçen seneden beri eksikliği hissedilen defansif orta saha oyuncusu almak için kollar sıvadı. Öncelikle bir 8 numara transferi yapan Galatasaray, Porto’dan Sergio Oliveira’yı transfer etti. Arından pek çok defansif orta saha oyuncusu ile resmi ya da aracılar vasıtası ile görüşmeler gerçekleştiren Galatasaray ince eleyip sık dokudu ve hem yaşı, hem bonservis ücreti olmaması hem de oyun karakteri sebebiyle Florian Grillitsch’te karar kıldı.

Florian Grillitsch

Florian Grillitsch İmza İçin Bekleniyordu

Galatasaray, defansif orta saha için Florian Grillitsch isminde karar kıldıktan sonra menajerler aracılığı ile oyuncuyla iletişime geçti. Bonservisi elinde olan Avusturyalı defansif orta saha ile prensipte senelik 1.5 milyon avrodan 4 yıllık anlaşma sağladı. Oyuncunun bonservisi elinde olduğundan kendisine 1.5 milyon avro da imza parası verilecekti. Prensipte anlaşma sağlandıktan sonra Galatasaray oyuncuyu resmi sözleşmeye imza atması için Türkiye’ye davet etti.

Oyuncunun Galatasaray’a imza için gelmesi beklenirken bir anda sarı kırmızılı camiayı şoke eden bir gelişme yaşandı ve Florian Grillitsch, imza parasını 1.5 milyon avrodan 2.5 milyon avroya çıkardı. Bu zam istediğinde oyuncunun babasının etkili olduğu iddia edildi ancak bir süre sonra başka bir dedikodu daha çıktı ortaya.

Maliyeti Duyan Trabzonspor Fazlasını Teklif Etti

Oyuncunun Galatasaray ile prensipte anlaşmaya vardığı koşullar hem basında hem de sosyal medyada fazlasıyla yer alında güncel transfer piyasası için hayli uygun olan miktarlar pek çok takımın iştahını kabarttı. O gölgede oyuncuya ihtiyaç duyan bazı İngiliz takımları ile birlikte Trabzonspor da Avusturyalı defansif orta sahaya menajerler aracılığı ile teklif yaptı ve imza parasını artırdı.

Oyuncunun babası, Galatasaray’ın imza parasını 2.5 milyon avroya yükseltmesi halinde anlaşma imzalamak için Türkiye’ye geleceklerini belirtse de Galatasaray, daha önce prensip anlaşma sağlanan miktarda zam yapmadı ve bu şartlar altında imzaya geliniyorsa gelinmesini, aksi halde 2.5 milyon avro imza parasını kabul etmeyeceğini bildirdi.

Bu gelişmelerin ardından oyuncunun Türkiye’ye gelişi çıkmaza girdi.