Florian Grillitsch Transferinde Pürüz

Posted by

Galatasaray transferde taraftarını tam olarak mutlu etmeyi bir türlü beceremiyor, Florian Grillitsch ile anlaşıldığı haberi taraftarları tam anlamıyla coşturmuş olsa da imza aşamasında pürüz çıktı ve henüz resmi imzalar atılamadı.

Avusturyalı defansif orta saha oyuncusu Galatasaray’ın en problemli yeri olan orta saha mevkii için nokta atışı bir transfer olarak yorumlanıyordu.

Florian Grillitsch

Bonservisi Elinde

2017 yazında katıldığı Hoffenheim takımıyla 4 başarılı sezonu geride bırakan orta saha oyuncusu Florian Grillitsch, Alman takımının sözleşme imzalama teklifini kabul etmemiş ve talipleri ile görüşmeye başlamıştı. 2021 22 sezonunda da büyük problem yaşadığı orta saha mevkii için mutlaka bir transfer isteyen Okan Buruk’un raporu doğrultusunda Avusturyalı defansif orta saha ile temasa geçen yönetim, kısa sürede hızlı yol almış ve oyuncu ile imza aşamasına gelmişti.

Sadece Türk spor basını değil Avrupa spor gazeteleri ve gazeteciler de Florian Grillitsch’in Galatasaray ile her konuda anlaştığını yazıyordu ve artık oyuncunun imza için Türkiye’ye gelmesi bekleniyordu. Galatasaray taraftarı Florian Grillitsch‘in yolunu gözlerken bir anda beklenmedik bir gelişme yaşandı ve imza aşamasına gelmiş bu transferde pazarlık masasına geri dönüldü.

Florian Grillitsch Tamam Babası Sorun

4 yıllık anlaşılan 26 yaşındaki defansif orta sahaya her yıl 1.5 milyon avro garanti ücret ödenecekti. Sarı kırmızılı ekip ayrıca bonservisi elinde olan defansif orta saha için bir de 1.5 milyon avro imza parası ödeyecekti. Böylece Avusturyalı orta saha oyuncusunun Galatasaray’a 4 yıllık maliyeti 7.5 milyon avro olacaktı. Bu noktada iddialara göre devreye oyuncunun babası girdi ve imza parasının 1.5 değil, 2.5 milyon avro olmasını istedi. Galatasaray kulübü de prensipte 1.5 milyon avro üzerinden anlaşmaya varılmışken talep edilen bu son dakika istediğini kabul etmedi ve imza aşamasına gelen transfer Florian Grillitsch tarafının da zam isteminde geri adım atmaması sebebiyle tıkandı.

Galatasaray benzer sorunu Cagliari’nin 10 numarası Joao Pedro ile yaptığı transfer görüşmelerinde de yaşamıştı. Bu durum Galatasaray taraftarını da ikiye bölmüş durumda. Taraftarların bir kısmı Galatasaray yönetimini transferde dik durup taviz vermediği için takdir ederken ve prensipte anlaşılan rakamın üzerine ne pahasına olursa olsun çıkılmaması gerektiğini savunurken bir kısım taraftar ise takımın transfere ihtiyacı olduğunu, defansif orta sahaya takviyenin elzem olduğunu ve Florian Grillitsch gibi bonservisi elinde ve yaşı da uygun olan bir oyuncu bulunmuşken onun 1 milyon avro için kaybedilmemesi gerektiği görüşünü savundu.

Güncel piyasa değeri 15 milyon avro civarında olan Florian Grillitsch için devrede olan başka takımlar da mevcut ve oyuncunun babasının devreye girerek talepleri artırmasında Florian Grillitsch’e olan bu yoğun ilginin ana faktör olduğu tahmin ediliyor. Gelinen noktada sonuç şu ki şimdilik Florian Grillitsch ile Galatasaray arasında bir imza yok ve sorun çözülmezse olmayacak da.