Final İstanbul 2021 Topu Belli Oldu

Posted by

Adidas ve UEFA, finali İstanbul’da gerçekleşecek. UEFA Şampiyonlar Ligi için ikonikleşen “starball” tasarımının 20. Yılını kutladığı belirtilirken maçın topu da özel olarak tasarlandı. Finale İstanbul 21 için remi maç topu ile özel bir edisyona imza attı.

Topun üzerinde kabartmalı yıldızlar ile kupa ve İstanbul 21 Final vurgusu yapıldı. Top üzerinde yer alan motifler geçişli bir şekilde gösterildi.

Topun Adı The Finale Istanbul 21

UEFA’nın yaptığı açıklamaya göre, Finale Istanbul 21’nin sponsoru olan Adidas’ın 29 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan final için özel olarak tasarladığı topun 16 Şubat itibari ile başlayacak olan son 16 turundan itibaren kullanılacağını söyledi.

Topun üzerinde kırmızı, beyaz, gri ve siyah renkler yer alıyor. “The Finale Istanbul 21”in tasarımında 2001’den bu yana UEFA Şampiyonlar Ligi logosunda yer alan yıldızdan ilham alındığı söylendi. İkonik bir hale gelen yıldızlı dizaynın 20. Yılını kutlamak için üretilen topun deseni, önceki 20 final karşılaşmasından izler taşıdığı belirtildi.

Adidas İmzası Taşıyor

20. yıl özel edisyonu Finale İstanbul 21, geçmişi ve bugünü tek bir yüksek performanslı topla birleştirmeyi hedefledi. Son 20 yılın EUFA Şampiyonlar Ligi finalindeki tüm tasarımlardan birer parça barındırıyor.

Topta yer alan altıgenler içindeki ince kırmızı şeritlerde geçmiş turnuvaların şehri ve tarihi gibi detaylara yer verilirken tüm yüzeye dağılan kabartmalı yıldızlar ise Final Istanbul 21’nin benzersiz estetiğini temsil ediyor.

Topun yıldızı üzerinde yer alan kupa çizimi ve Istanbul 21 Final yazısı ile de 29 Mayıs 2021’de İstanbul’da gerçekleştirilecek olan final maçı onurlandırılmış oluyor.

Top termal olarak birbirine bağlanmış altıgen paneller, üst üste binen yıldızlar ve dokulu kaplama ile futbolculara kontrol, denge ve güvenli bir tutuş özelliklerini sunuyor.  Sürdürülebilir tutkal içeren top, sahada daha fazla hassasiyet için kusursuz bir yüzey ve geliştirilmiş bir ilk temasa olanak tanıyor.

29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi final maçının topunun adı ise “The Finale Istanbul 21” oldu. Sabırsızlık ile bu tarihi anda kullanılması bekleniyor.