Filenin Sultanları Tayland’ı Mağlup Ederek Yarı Finale Adını Yazdırdı

Posted by

Uluslararası voleybol federasyonu düzenlemiş oldu 2022 kadınlar voleybol milletler ligi çeyrek final aşamasında filenin sultanlarının rakibi Tayland’dı. A Milli kadın voleybol takımımız Tayland’ı 3 1 mağlup ederek yarı finale yükselmeyi başardı.

Türkiye’de düzenlenen 2022 kadınlar voleybol milletler ligi mücadelesinde ev sahibi avantajı sahibi olan filenin sultanları başarılı 1 maçı geride bıraktı. Taraftarların yoğun ilgisini çeken eşleşme A Milli kadın voleybol takımımızın üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmadan Notlar

A Milli kadın voleybol takımımız mücadeleye seyircinin desteğini alarak iyi 1 başlangıç yaptı ve 5 2 üstünlük sağladı ve Tayland’a mola aldırdı. mola sonrasında etkinliğini sürdüren filenin sultanları ilk teknik molaya 12 10 önde girdi. teknik mola dönüşü konsantrasyon sorunu yaşayan ay yıldızlı ekip tayland’ı durduramadı ve 16 16 eşitlik sağlandı. Filenin sultanları 21 20 geriye düştü ve mola aldı. molanın ardından oyuna dahil olamayan ay yıldızlılar ilk seti 25 23 kaybetti.

Ikinci sette karşılıklı sayılarla başlayan milli takım, Hande Baladın ve Cansu Özbay ile etkili olarak 9 7 öne geçti. Iyi takımımız bu sette de teknik molaya 12 9 önde girdi ve mola dönüşü blokta etkili oldu. kaptan eda erdem ve Ebrar Karakurt ile etkili olan filenin sultanları, 25 15 skorla 1 1 eşitlik sağladı.

Filenin yıldızlarında üçüncü sette, Ebrar Karakurt hücumda Zehra güneş ise blokta etkili olarak başladı. karşılıklı sayılar ile devam eden sette kaptan Eda Erdem’in smacıyla ibre millilerimize döndü. Zehra ve Saliha ile üstünlüğü kuran millilerimiz peki bize mal aldırdı. Mola dönüşü Ebrar karakurt ile etkili olan millilerimiz teknik molaya da önde girdi. 3. sette filenin sultanları 25 18 skorla setleri 2 1’e getirdi.

Dördüncü sette rakibimiz Tayland iyi 1 şekilde başladı. Daha sonra çabuk toparlanan ay yıldızlı ekip üst üste aldığı sayılarla oyuna dengeyi getirdi. karşılıklı sayıların ardından teknik molaya milli takımımızın 12 11 üstünlüğü ile girildi. kaptan Eda Erdem’in etkili oyunuyla maça dönen milli takım Ebrar Karakurt’un smacıyla 16 13 öne geçti. Hande baladın sakatlanmasıyla mola alan filenin sultanları oyuna Tuğba Şenoğlu ile devam etti. Zehra Güneş‘in smaç sayılarıyla seti ve maçı sonlandıran sayıyı bulan filenin sultanları, 25 21 skorla maçı 3 1 kazanmayı başardı.

Filenin Sultanlarının Yarı Finaldeki Rakibi İtalya

Uluslararası voleybol federasyonunun düzenlediği 2022 kadınlar uluslar ligi’nde çeyrek finalde tayland’ı eleyen filenin sultanlarından yarı finalde rakibi italya oldu. A Milli kadın voleybol takımımızın italya ile oynayacağı yarı final maçı 16 temmuz cumartesi günü oynanacak.

Organizasyondaki diğer yarı final karşılaşması da yine aynı gün oynanacak.