Filenin Sultanları Sırbistan Maçında Umduğunu Bulamadı Skor 0 – 3

Posted by

FIVB Milletler Ligi kapsamında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Sırbistan’ı kendi sahasında konuk etti. 3.lük maçı için oynayan iki ekip de kıran kırana mücadele etti. Filenin Sultanları, hedeflenen başarıyı gösteremez iken Sırbistan karşısında 0 – 3 mağlup oldu. Maçın ardından Ay Yıldızlı takımımız FIVB Milletler Ligi’ni 4. olarak tamamlamış oldu. İşte A Milli Kadın Voleybol Takımı – Sırbistan mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Filenin sultanları

Filenin Sultanları Maça Hızlı Başladı…

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi maçları kapsamında Sırbistan’ı başkentte misafir olarak ağırladı. Üçüncülük maçı için iki ekip de kıran kırana mücadele etti. Karşılaşmaya motive bir şekilde başlayan Filenin Sultanları, ilk sayıların ardından skoru 7 – 6 lehine çevirmeyi başardı. Ardından Sırp ekibinden gelen ataklar millilerin hücuma geçmesi ile sonuçlandı. Konuk takım, plase vuruşlar ile öne geçmeyi başardı.

Sırbistan öne geçse dahi moralini bozmayan Ay Yıldızlı sporcular, rakibini yakalamayı başardı ve ilk teknik molaya girildiğinde A Milli Kadın Voleybol Takımımız 12 – 11 öndeydi. Eda Erdem’in gerçekleştirdiği başarılı servis atışları ile skor 18 – 16 üstünlüğe ulaştı. Rakip takım, geride kalırken ilk molasını talep etti. Moladan sonra skor 19 – 19’da eşitlendi.

Türkiye Kadın Voleybol Takımımız 4. Oldu!

Sırbistan, Kırmızı Beyazlı ekip ile skoru eşitlediği 19. sayıda milli teknik direktörümüz Giovanni Guidetti tarafından hakeme tepki geldi. Güney Koreli baş hakem, aksi bir karar almadı. Filenin Sultanlarının kaptanı Eda Erdem, azimli oyunu ile 0 – 3’lük seri yapabildi ve skor bu sefer 24 – 24’te eşitlendi. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ilk seti 25 – 27 iki sayı fark ile kaybetti.

Sırbistan, ikinci sete 6 – 2 önde başladı. Ardından milli antrenörümüzden mola geldi ve Ay Yıldızlı oyuncular harekete geçerek 3 – 0’lık seri yakalayabildi. Art arda yapılan hatalar sonucunda konuk ekip, fark atarak öne geçmeyi başardı ikinci set 25 – 17 sonlandı ve skor 2 – 0 rakip takım lehine oldu. Üçüncü set 24 – 26 kaybedildi ve Filenin Sultanları 4.lük ile Milletler Ligi’ni tamamladı.