Filenin Sultanları Hazırlık Maçında Hisamitsu’yu Mağlup Etti

Posted by

Filenin Sultanları lakaplı Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi’nde ve Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda şampiyon oldu. Dünya sıralamasında liderlik koltuğuna oturdu. Milli takımımızın yeni hedefi olimpiyat elemeleri! B Grubu’nda yer alan Türkiye, maçlarını Japonya’da oynayacak. 8 Eylül 2023 günü akşam saatlerinde Japonya’ya giden milli takımımız, gruptaki ilk maçına kadar hazırlıklarını yoğun bir program eşliğinde sürdürecek.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Rakibini Rahat Bir Şekilde Yendi

Takdir edersiniz ki, voleybolda hazırlık maçı yapmak son derece önemli! Milli takımımız, ilk maçını 16 Eylül 2023 günü oynayacak. O güne kadar hazır olmayı amaçlayan Filenin Sultanları, 12 Eylül 2023 günü Japonya’nın Hisamitsu takımı ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye idi.

Antrenör Daniele Santarelli, Avrupa Şampiyonası finalinde sahaya çıkardığı kadroyu tercih etti. Pasörümüz Cansu Özbay idi. Melissa Vargas, pasör çaprazı olarak görev yaptı. Hande Baladın ve Ebrar Karakurt, smaçör ikilisini oluşturan isimlerdi. Eda Erdem Dündar ve Zehra Güneş, orta oyuncu olarak sahaya çıktılar. Liberomuz her zaman olduğu gibi Gizem Örge idi.

Türkiye, ilk seti 25-17, ikinci seti 25-19 ve üçüncü seti de 25-20 kazandı. Takımlar, üçüncü setin ardından bir set daha oynamaya karar verdiler. Milli takımımız, bu seti de 25-20 kazandı. Son derece zevkli geçen ve Youtube’dan canlı yayınlanan bu maçın kazananı Türkiye oldu. Milli takımımız, rakibini 4-0 mağlup etti. Oyuncularımızın Avrupa Şampiyonası’nın ardından formlarından herhangi bir şey kaybetmediklerini herkes gördü.

filenin sultanları

Melissa Vargas Takımımızın En Skorer İsmi Oldu

Türkiye – Hisamitsu maçının en skorer ismini tahmin etmek çok zor değil! Hem Milletler Ligi’nin hem de Avrupa Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu seçilen Melissa Vargas, bu maçta da oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Maçı 19 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 26 pasın 15’ini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına iki blok ve iki de servis sayısı kazandırdı. Melissa Vargas’ın ardından en skorer ikinci isim Ebrar Karakurt oldu. 23 yaşındaki oyuncu, kendisine atılan 13 pasın sekizini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, üç blok ve bir de servis sayısı aldı.

Daniele Santarelli, bu maçta tüm oyuncularına şans verdi. Derya Cebecioğlu’nun performansı oldukça iyiydi. 23 yaşındaki smaçör, maçı 11 sayı ile tamamladı. 18 pasın onunu sayıya çevirdi. Buna ek olarak, bir de servis sayısı aldı. İlkin Aydın, milli takımımızın önemli isimlerinden birisi! Genç smaçör, maçı dokuz sayı ile bitirdi. 12 pasın yedisini sayıya çevirdi. İki de blok sayısı aldı. Avrupa Şampiyonası finalinde çok iyi bir performans ortaya koyan Hande Baladın da takımına dokuz sayılık katkıda bulundu.