FIFA KOKARTLI ESKİ HAKEM BÜLENT YAVUZ VEFAT ETTİ

Posted by

Bir zamanlar Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yerine getiren ve FIFA kokartlı eski hakem Bülent Yavuz, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 8 sene boyunca Süper Lig’de hakemlik yapan ve FIFA kokartı ile uluslararası mücadelelerde Türkiye’yi temsil eden Bülent Yavuz, 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

2000 yılında üstlendiği Merkez Hakem Kurulu Başkanlık görevini layıkıyla yerine getiren Bülent Yavuz, 20 Mart 2021 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama ile Bülent Yavuz’un vefat ettiği haberi basına yansıdı.

TFF yaptığı açıklamada Bülent Yavuz’un vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş olduklarını belirtirken 20 ve 21 Mart’ta gerçekleştirilecek olan tüm resmi mücadelelerde eski hakem için 1 dakikalık saygı duruşu yapılacağını açıkladı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Başsağlığı Mesajı Yayınladı

Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Eski Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı ve FIFA kokartlı eski hakem Bülent Yavuz’un vefatı için taziye mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu paylaştığı mesajda Bülent Yavuz’un Türk Hakemlik Tarihi’nin duayen isimlerinden olduğuna vurgu yaparak eski hakemin vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini dile getirdi. Türk Futbol Tarihi’ne önemli katkılarının altını çizerek Bülent Yavuz’a Allah’tan rahmet ve sevenlerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Bülent Yavuz’un Hayatı

Bülent Yavuz, 1950 yılında Siirt’de dünyaya geldi. T. C. Silahlı Kuvvetler Komutanlığı’nda görev alan Yavuz, uzun yıllar boyunca devletine hizmet ettikten sonra kıdemli albay olarak emekli oldu. 1980 senesinde Türkiye Futbol Federasyonu’nda hakem olarak görev yapmaya başladı.

1986 – 1995 yılları arasında 1. Lig, 1987 – 1995 yılları arasında Süper Lig ve 1988 – 1994 yılları arasında hakemlik yaptıktan sonra 1990 yılında ise FIFA kokartını alarak 1993 – 1995 yılları arasında UEFA Avrupa Ligi’nde görev almaya başladı.

Bülent Yavuz 1995 yılında yaş engelinden dolayı hakemliği bırakarak Merkez Hakem Kurulu Eğitim Başkanlığına getirildi. Ayrıca aynı yıl kurulun genel sekreterlik görevini de üstlendi. 2 dönem boyunca kurulun başkanlığını yapan Bülent Yavuz, Habertürk ve Hürriyet gazetelerinde spor yazarlığı yaptı. Eski FIFA kokartlı hakem, en son olarak Bizim Stadyum programında hakem yorumculuğu olarak görev yaptı.