FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Grup Lideri TOFAŞ

Posted by

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde play off aşamasına grup liderleri yükseldi. Kendi grubunu birinci ile tamamlayan TOFAŞ’ta play off’a çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Bursa temsilcisi 19 Ocak akşamı B Grubu’ndaki 6. ve son maçını oynadı. Deplasmanda Çekya temsilcisi ERA Nymburk ile karşılaşan TOFAŞ karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldı.

Kritik karşılaşmada takibini 103 – 97 skor ile yenen TOFAŞ, grubundaki 4. Galibiyetini almış oldu. B grubunu birincilik ile tamamlayan Bursa temsilcisi TOFAŞ play off’a yükseldi.TOFAŞ durdurulamaz bir şekilde yükselişine devam ediyor.

Bursa Temsilcisi Play-Off’da

TOFAŞ, tarihinde ilk kez FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yer alıyor. İlk kez yer aldığı bu organizasyonda bulunduğu takımı birinci tamamlamanın gururunu yaşayan TOFAŞ, play off’a yükseldiği için aynı zamanda heyecanlı.

TOFAŞ, yılbaşından bu yana ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı üçer karşılaşmadan da galibiyet ile ayrıldı. Mavi yeşilli takım başarılarına her geçen gün bir yenisi daha ekliyor.

TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada yeni yıla iyi sonuçlar ile başladıklarını ve bunu sürdürmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Yıl boyunca ve 2021’in ilk haftalarında önemli başarılara imza attıklarını söyledi.

Yeni Hedef Dörtlü Final

Çekya temsilcisi ERA Nymburk karşısında zorlu bir mücadele verdiklerini ve bu mücadeleyi başarı ile taçlandırdıklarını söylerken play off’lara yükseldiklerine değinmeyi atlamadı. Tolga Öngören bu galibiyetin takım için çok önemli olduğunu grubu lider tamamlayarak önemli bir başarıya imza atmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yaptığı değerlendirmelerde Öngören, grup maçlarına kötü başladıklarını fakat sonrasında harika bir şekilde toparlandıklarını vurguladı.

B Grubundaki ikinci maçlarına dezavantajlı başladıklarını koçlarının yeni olduğu için koçun sistemini oyuncuların benimsemesinin zaman aldığını söyledi. Oyuncular oyunda kaldıkları sürede kazanmak istedikleri için bir araya geldiklerinde önemli bir Dijon galibiyeti aldıklarını vurguladı.

Son maçında ise takımın Nymburk gibi çok iyi bir takım ile karşılaştığını ve parkeden galibiyet ile ayrılarak son 16’ya kaldıklarını belirtti. Bu şekilde disiplinli bir şekilde gittiklerinde kupada son noktaya kadar varabileceklerini söyleyen Öngören önümüzdeki aşamada ilk hedefin dörtlü finali görmek olduğunu söyledi.