Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Belli Oluyor

Posted by

Süper ligin ikinci devresine Adana Demirspor mağlubiyeti ile başlayan Fenerbahçe‘de teknik direktör krizi sürüyor. Yaklaşık bir aydır Zeki Murat Göle, takımın başında geçici olarak görev yapıyor ancak Sarı lacivertli ekibin son maçlardaki isteksiz oyunu dikkat çekmeye devam ediyor.

Fenerbahçe yönetimi yeni teknik direktör için bir çok ismi listesinde bulundururken ön plana çıkan isim Portekizli çalıştırıcı Jorge Jesus oldu. Jorge Jesus ile uzun süredir görüşme halinde olan Sarı lacivertli yönetim, görüşmenin olumsuz sonuçlanması halinde yeniden Löw için şartlarını zorlayacak. Bu iki ismin olmaması halinde ise C planı Roger Schmidt.

Jorge Jesus Birinci Aday

Bu sezon hem ligde hem Avrupa’da hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe, Vitor Pereira ile yolların ayrılmasından sonra uzun teknik direktör görüşmelerini sürdürüyor. Son olarak Adana Demirspor’u mağlup olan sarı lacivertliler, oyuncuların sağdaki isteksizce ve takım olgusundan uzak görüntüsüyle dikkat çekmişti.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Adana Demirspor maçı öncesinde teknik direktör ara işlerini hızlandıracaklarını ve birkaç isimle görüştüklerini söylerken, bu hafta içinde Fenerbahçe’nin yeni hocasının belli olması bekleniyor. Sarı lacivertli yönetiminin listesinde ön plana çıkan iki isim Jorge Jesus ve Joachim Löw. Pereira’nın ayrılışından sonra Jorge Jesus ve Joachim Löw ile birkaç kez görüşen Fenerbahçe yönetimi, iki isimle de henüz sonuca varamadı bu da Sarı lacivertli taraftarların yoğun tepkisine yol açtı.

Takımın kötü gidişatından sonra çalışmalarına hız kazandıran Başkan Ali Koç tek bir isimde yoğunlaştı ve kararını Jorge Jesus’tan kullandı. İlk görüşmelerde yaklaşık 4 milyon Euro isteyen istediği öğrenilirken, Fenerbahçe yönetimi, bu rakamı aşağıya çekmek istediği için görüşmelere ara verildiği öğrenildi.

Son olarak Portekiz ekibi Benfica’yı çalıştıran Jesus, hücum futbolunu benimseyen yarışmacı kimliği ile çalıştırdığı takımlarda fark yaratmıştı. Kariyeri boyunca 17 farklı takımda çalışan ve dünya futbolunun en tecrübeli hocalarından biri olan Jorge Jesus, çalıştığı her ülkede en az 1 kez kupa kazanma başarısı gösterdi. 2018-19 sezonunda Brezilya’nın köklü kulüplerinden Flamengo’nun başında yer alan Portekizli teknik adam, o sezon Copa Libertadores’i kazanarak böylesine büyük bir kupayı koleksiyonuna katmıştı.

Jesus Olmazsa Löw-İsmail Kartal Modeli

Sarı lacivert yönetim, Jorge Jesus ile anlaşamaması  halinde hedef yeniden Alman çalıştırıcı Joachim Löw’e dönecek. Yönetim Alman çalıştırıcıyı ikna etmek için yoğun çaba sarfediyor ancak Löw, sezon ortasında anlaşma sağlamak istemiyor.

Yapılan görüşmelerde pürüzlerin gidirilmesi halinde sezon sonunda Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Joachim Löw olucak. 5 aylık süreçte ise takımın başına İsmail Kartal’ın geçmesi bekleniyor. Son olarak Erzurumspor’da görev yapan İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin teklifini kabul ettiği ve Löw ile anlaşılması halinde yakın zamanda imzayı atması bekleniyor. Daha önce Fenerbahçe teknik direktörlüğü yapan İsmail Kartal o sezon Ligi 2.sırada tamamlarken, Süper Kupa sevinci yaşamıştı.