Fenerbahçe’nin Sezonu Boyunca En’leri

Posted by

Süper Toto Süper Lig sonlanırken son haftasına kadar mücadelesini bırakmayan Fenerbahçe, şampiyonluğu Beşiktaş’a kaptırmış olsa da 35 farklı futbolcuyla hakkıyla mücadele verdi. Lig boyunca forma giyen Fenerbahçe’li futbolculardan en istikrarlısı ise file bekçisi Altay Bayındır oldu.

Çünkü formalılardan en çok süre Bayındır’ın oldu. Genç milli kaleci 40 karşılaşmadan 33’ünde yer alırken hepsinde ilk 11’de oldu. Ve bu maçlarda toplam 2 bin 970 dakika görevde kaldı.

Bayındır’ı peşi sıra performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken başka bir futbolcu izledi. Başarılı futbolcu Ozan Tufan, Süper Lig’deki 40 müsabakadan 37’sinde yer alırken bu müsabakalardan 34’ünde ilk 11’de yer aldı. 26 Yaşındaki genç futbolcu bu yolla sezonda toplam 2 bin 711 dakika yer almış oldu.

Sarı-Lacivertlilerde bu sıralamayı yine bir Türk futbolcu takip etti. 3. Sırada yer alan Caner Erkin, sezon boyunca toplam 34 karşılaşmada yer alırken sahada 2 bin 700 dakika görev aldı.

Sarı-Lacivertlilerin En Golcü İsmi Enner Valencia Oldu

Süper Lig’de sezon sonlanırken büyük mücadele veren Sarı-Lacivertli ekip Fenerbahçe’nin en golcü isim belli oldu. Sarı-Lacivertlilerin forvette bu sezon yaşadığı sıkıntılar çok fazla dikkat çekse de gol yolunda etkili bir ismi vardı; Enner Valencia…

Sezonun çoğunluğunda kanatta yer alan futbolcu 34 maçta görev aldı. Söz konusu maçlarda takımına toplam 12 gol sevinci yaşatarak sezonun en çok gol sevinci yaşatan Sarı-Lacivertli ismi oldu. Enner’i peşi sıra 7 gol sevinci ile Dimitris Pelkas takip ederken başarılı orta saha oyuncusu mücadelesinde hız kesmeyen isimlerden biri oldu.

Fenerbahçe 4 Kırmızı 78 Sarı Kart İle Cezalandırıldı

Süper Lig’de çetin karşılaşmalar yaşanmışken Fenerbahçe’de bu çetin karşılaşmalarda en üstlerde boy gösterdi. Sarı-Lacivertliler zorlu karşılaşmalarında sezon boyunca toplam 4 kırmızı kart görürken 78’de sarı kart gördü. Sezon boyunca görülen 4 kırmızı kart ile ihraç edilen futbolcular ise şöyle; Serdar Aziz, Mauricio Lemos, Sinan Gümüş ve Gökhan Gönül…

Fenerbahçe’nin stoperlerinden Serdar Aziz ise sezonun en dikkat çeken ismi oldu. Sezon boyunca gördüğü 1 kırmızı ve 7 sarı kart ile sezonun en hırçın ismi olan Aziz’i, 8 sarı kart ile Caner Erkin izledi.