Fenerbahçeli Futbolculardaki Son Durum

Posted by

Sezon öncesi ve ara transfer döneminde toplamda 21 transfere imza atan Fenerbahçe’de kadro oldukça genişledi. Alt yapıdan gelen futbolcuların dışında şu an takımda 29 oyuncu yer alıyor.

Bu yüzden sarı lacivertli takım, 1 Şubat günü sona erecek olan ara transfer döneminde iki veya üç futbolcusunu takımdan göndermeyi planlıyor. Takımdan ayrılması gündem olan ilk isim yaşadığı sakatlıktan ötürü takımdan aylarca uzak kalacak olan Diego Perotti.

Fakat Arjantinli futbolcu, sportif direktör Emre Belözoğlu’na son yaptıkları görüşmede takımda kalmak istediğini ve gelecek sezon da kendisini ispatlamak istediğini söyledi. Bu yüzden Perotti’nin durumu hala belirsizliğini koruyor. Takımdan gitmesi düşünülen bir diğer isim ise Nabil Dirar.

Her ne kadar bu futbolcunun eski takımı olan Club Brugge ile anlaştığı haberleri gündeme gelse de henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Performansı yüzünden eleştirilen ve gönderilmesi düşünülen Lemos ise teknik heyete kısa bir süre içerisinde takıma uyum sağlayarak performansı arttıracağını söylediği belirtildi.

Takımdan ayrılması gündemde olan diğer isimlerden Papiss Cisse ve Kemal Ademi için kulüp tarafından henüz hiçbir bilgi paylaşılmadı.

Fenerbahçe’nin Kadrosu

Fenerbahçe sezon öncesi ve ara sezon transfer dönemlerinde yaptığı transfer ile kadrosunu oldukça genişletti. En son yapılan transferlerden sonra sarı lacivertli takımın kadro derinliği bir hayli fazla oldu.

Fenerbahçe’nin güncel kadrosuna bakıldığı zaman kaleci olarak Altay Bayındır ve Harun Tekin bulunmakta. Sarı lacivertli takımın savunmasında ise Gökhan Gönül, Nazım Sangare, Caner Erkin, Novak, Serdar Aziz, Sadık Çiftpınar, Tisserand, Lemos, Szalai ve Dirar yer alıyor.

Fenerbahçe, orta saha bölgesinde Mesut Özil, Luis Gustavo, Ozan Tufan, Dimitris Pelkas, Jose Sosa, Tolga Ciğerci, Mert Hakan Yandaş ve İsmail Yüksek önemli isimlere sahip. Sarı lacivertlilerin hucüm bölgesinde ise Samatta, Mame Thiam, Papiss Cisse, Kemal Ademi, Sinan Gümüş, Ferdi Kadıoğlu, Osayi Samuel ve Diego Perotti görev almakta.

Ara Sezon Transferleri

Fenerbahçe ara transfer döneminde birkaç transfere daha imza atarak kadrosunu güçlendirdi. Bunlardan ilki ve en çok ses getireni Mesut Özil oldu.

Dünya yıldızı futbolcuyu kadrosuna katan Fenerbahçe, sahalardan bir süredr uzak olan Mesut Özil’iönümüzdeki günlerde oynatmayı planlıyor.

Savunmaya da takviye yapan sarı laciverliler, Attila Szalai’yi kadrosuna kattı. Son olarak ise İngiletere’nin QPR takımından Samul Osayi ile anlaşan Fenerbahçe’de, ara transfer döneminin son günlerinde yeni gelişmeler yaşanabilir.