Fenerbahçe’deki Seçim ve Teknik Direktör Durumu

Posted by

Geçtiğimiz sezona özellikle yaptığı transfer ile iddialı başlayan ve ligin son haftasına kadar şampiyonluk şansını sürdüren Fenerbahçe, 2020 – 2021 sezonunu üçüncü sırada tamamladı. Bilindiği üzere sarı lacivertli kulüpte, sezonun sona ermesinin ardından gündem konusu yaklaşan seçimli genel kongre oldu.

Geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan şu anki başkan Ali Koç dışında şimdilik başka bir aday bulunmuyor. Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un görevine devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzden sarı lacivertli taraftarların büyük çoğunluğu, gelecek sezon için henüz netleşmeyen teknik direktörün kim olacağını bekliyor.

Ali Koç’un Teknik Direktör Kararı Kim Olacak

Fenerbahçe’de bir yandan seçimli genel kongreye geri sayım yapılırken diğer yandan da teknik direktör konusunun netlik kazanması bekleniyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde başkan Ali Koç, yaptığı basın toplantısında gelecek sezon için takımın yüzde 70’lik bir kısmının korunacağını ve yeni teknik direktöründe 1 Haziran’da belli olacağını söylemişti. Bu yüzden başkan Ali Koç’un teknik direktör için hangi isme karar vereceği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz sezonun son haftalarında takımı başına geçen Emre Belözoğlu’nun dışında teknik direktörlük için Joachim Löw, Arsene Wenger, Zlatko Dalic ve Sergey Rebrov’un isimleri Fenerbahçe ile anılmaya devam ediyor. Öte yandan Emre Belözoğlu’nun verilecek kararı beklediği ve takımın başında teknik direktör olarak çalışmaya devem etmek istediği gelen bilgiler arasında. Ayrıca başkan Ali Koç’un da özellikle yakın çevresine Emre Belözoğlu’nun takımı tanıdığı ve son haftalarda da olsa başarılı sonuçlar aldığı için seçimini kendisinden yana kullanacağını söylediği öğrenildi.

Kulüp Binası’nda Önemli Toplantı

Geçtiğimiz günlerde Başkan Ali Koç, Emre Belözoğlu ile kulüp binasında bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıya Bodrum’da tatilde olan Jose Sosa’da çağrıldı. Gerçekleştirilen bu toplantıda bu ayın sonuna kadar sportif direktörlük görevi devam eden Emre Belözoğlu’nun takım ile iligili bilgi ve görüşerini başkan ile paylaştığı öğrenildi. Jose Sosa’nın ise bilindiği üzere 1 yıl daha sözleşmesi bulunduğu için bu oyuncuyu da gelecek planları hakkında konuşmak için bu toplantıya çağrıldığı belirtildi.