Fenerbahçe’de Yeni Teknik Direktör Adayı Kenan Koçak

Posted by

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda hedeflediği performansı göstermekten uzak kaldı. Sezona iyi bir başlangıç yapan Sarı Lacivertli ekip, zirve yarışında geride kaldı. Çubuklu formalıların hocası Vitor Pereira’nın koltuğu sallantıdayken Kanarya yönetimi harekete geçti.

Yeni teknik direktör arayışında olan Sarı Lacivertli kurmayların Stefan Kuntz’un yardımcısı olarak görev alan Kenan Koçak ile görüştüğü iddia edildi. İşte Sarı Kanarya’nın teknik adam gündemine dair merak edilen son dakika gelişmeleri…

Sarı Lacivertli ekip, Avrupa’da tek bir müsabakadan galip ayrılmasının yanı sıra Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun zirve yarışında da geride kaldı. Teknik direktör VitorPereira ile yollarını ayırmayı düşünen Fenerbahçeli kurmaylar, takım için doğru hocayı henüz seçebilmiş değil. Gündeme alınan isimler arasında A Milli Futbol Takımı’nın çalıştırıcısı Stefan Kuntz’un yardımcısı Kenan Koçak’ın olduğu öğrenildi.

Pereira Konusunda Ümitler Tükendi

Fenerbahçe, Portekizli çalıştırıcı ile yollarını ayırma kararı almışken Galatasaray derbisinden gelen yanıtı beklemeye başladı. Çubuklu formalılar, ezeli rakibini 2 – 1 skor ile mağlup edince teknik direktör VitorPereira görevine devam etti.

Ancak Sarı Lacivertli ekibin yeşil sahadaki durumunun iyiye gitmemesi Vitor Pereira’ya karşı olan ümitlerin tükenmesine yol açtı.

Bir dönem Fenerbahçe gündeminde aday isim olarak Slaven Bilic ön plana çıksa da yerli hocaların da listeye dahil edildiği öğrenildi.

Koçak İle İlk Temas Kuruldu

Sarı Lacivertli kurmaylar, teknik direktör Vitor Pereira’nın yerine düşündükleri Kenan Koçak ile ilk teması kurdu. Kenan Koçak son olarak Hannover 96, Sandhausen ve Waldh Mannheim takımlarında görev almıştı. 3 takımın Kenan Koçak gözetimindeki puan ortalamaları ise Hannover 96 için 1,39, Waldh Mannheim için 1,63 ve Sandhausen için 1.21.

Kenan Koçak’ın Fenerbahçe’nin yeni teknik adamı olacağı söylentilerinin ardından taraftarlar da sosyal medya üzerinden deneyimli sporcu hakkında çok sayıda paylaşımda bulundu. 5 Ocak 1981’de Almanya’da dünyaya gelen A Milli Futbol Takım’ının yardımcı antrenörü yeşil sahada 4 – 3 – 1 – 2 dizilimini genel itibari ile tercih ediyor.