FENERBAHÇE’DE SEZON SONUNDA DEĞİŞİKLİKLER

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in artık son haftalarında, şampiyonluk haftasına geldiğimiz ve çok yaklaştığımız şu günlerde takımların sezon sonundaki hedefleri ve sezon sonundaki oyuncu değişiklikleri yavaş yavaş belli oluyor. Fenerbahçe yönetimi süper Lig’in devre arası yani transfer döneminde 18 oyuncuyu takıma dahil etmesinin Arkasında oldukça mali bir sıkıntı oluştu.

Aslında takıma dahil etti bu 18 oyuncuyla devre arasından sonra kayıpsız bir şekilde maçlara çıkmış olsaydı Fenerbahçe’nin hedefi önce Süper Lig şampiyonluk kupasını kaldırmak ve ardından da şampiyonlar ligine giderek oradan da gelecek olan parayla ve şampiyonluk kupasından gelecek olan gelirleri var olan bu 18 transfer oyuncunun ücretinin bir kısmını karşılamakta.

Fakat Fenerbahçe 18 yeni oyuncusuyla beraber süper toto süper Lig’de hiç de beklemediği maçlar ve mağlûbiyetler yaşadı. Şu an süper Toto Süper Lig’de 59 puanla şampiyonluk sıralamasında üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe’nin milli maç arasından sonra nasıl bir performans sergile cevabı ve bu performansı Onu şampiyonluk kupasını yakınlaştıracak mı yoksa daha da mı uzaklaştırılacak bilinmiyor.

Fenerbahçe bu bilinmezdi karşın kendisini garantiye almak için sezon sonunda farklı bir alternatif çözüm arayışına girdi. Sezon sonunda eğer şampiyon olmazsa, ve şampiyonlar ligine direkt olarak gidecek bir takım olmazsa Fenerbahçe’nin hedefi bu mali problemlerden kurtulmak için Var olan oyuncularını Avrupa liglerinde kiralamayı düşünüyor.

FENERBAHÇE’DE KALECİ ALTAY’IN DURUMU

Süper Lig’de özellikle bu sezon oldukça dikkat çeken kaleci Altay Bayındır sezon sonunda takımdan ayrılması planlanan oyunculardan birisi. Bu sezon hem Türkiye liginde hem de Avrupa Ligi’nde oldukça dikkat çeken Altay Bayındır‘ın yabancı temsilciler tarafından sezon sonunda teklifler gelmesine oldukça sıcak bakılıyor.

Fenerbahçe yönetimi olası bir şampiyon olmama durumunda takımdaki oyuncularını kiralayarak ya da satarak mali yükünü azaltmayı hedefliyor. Bu mali yükünü azaltmadaki hedeflerin de kendi takımından çıkarılacak ilk isimlerden birisi de Altay oldu.

Altay şimdi de milli takımın kadrosunda yer aldığı için oradaki Temsilciler tarafından da dikkat çekici için Altay’a sezon sonunda Gelecek olan tekliflerin oldukça yüksek olması planlanıyor. Altay’ın başka takımlara kiralanarak ya da satılarak alaca bonservisiyle Fenerbahçe transfer döneminde harcadığı transfer ücretleri ve mali yükünü azaltmayı düşünüyor.

Kaleci Altay Bayındır’ın yanında bir de sezon başından beri gitmesi düşünülen ve bunun için tüm teklifleri değerlendirilen Ozan Tufan var.

Aslında ara transfer döneminde de ozan Tufan için oldukça yüksek meblağlı teklifler gelmiş olsa da Fenerbahçe yönetimi hem sezon sonuna kadar ozan tufana takımda görmek istiyor hem de sezon sonunda yapılan tekliflerin daha yüksek olacağını düşünerek teklifleri reddetmişti.

Aynı zamanda Ozan Tufan sezon sonunda direkt olarak Avrupa Ligi’ne gitmesi yerine Euro 2020’de de oynayarak yine bonservis bedelini daha da yükseltileceğini düşünen Fenerbahçe yönetimi ozan Tufan içinde Euro 2020’den sonra karar vereceğinin sinyallerini verdi.

FENERBAHÇE’DE HEDEF

Sarı lacivertli Fenerbahçe ekibi aldı 18 transferle ilke defin şampiyonluk kupasını kaldırmaktı. Fakat şu an şampiyonluk kupasını uzak bir yerde olduğu için kendisine yeni alternatifler oluşturdu. Yine de milli maç arasından sonra kayıpsız bir Maç takvimi geçirmek isteyen Fenerbahçe’nin şampiyonluk iddiası hala sürüyor.