FENERBAHÇE’DE İŞLER HİÇ DÜZELMEDİ

Posted by

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de işler hiç düzelmedi. Süper lig de geride kalan 14 hafta sonunda sarı lacivertli takım Fenerbahçe lider bordo mavili takım Trabzonspor ‘un arkasında 12 puan gerisinde kadılar.

Takımda ki kötü gidişin tek sorumlusu olarak da Portekizli teknik adam Vitor Pereira olmuş oldu. Portekizli teknik adam sezon başında yeniden sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile görüşerek takımın başına getirilen Portekizli teknik adam geride kalan 14 hafta sonunda takımdan gönderilmesi bekleniyor.

DERBİ GALİBİYETİ İŞE YARAMADI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de kötü gidişi sarı kırmızlı takım Galatasaray ile derbide aldıkları 2 – 1 ‘lik galibiyet sonrasında takım da işler yoluna girecek derken derbi de ki alınan galibiyetin bir önemi kalmadı.

Derbi sonrasında UEFA Avrupa liginde Olimpiakos ‘a kaybederek Avrupa’ ya veda ederek geri döndükleri süper lig de Göztepe karşısında vasat bir oyun sergileyerek 1 – 1 lik beraberlik ile ayrılmaları takımda eski havayı gene yerine getirdi.

PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM TOPUN AĞZINDA

Sezon başından beri Portekizli teknik dam 3’ lü savunma ile takımını çalıştırarak oynatmak istediği oyunu sahaya yansıtmak isteyen teknik adam oyuncu grubu ve sistemi üzerinden çok eleştiri aldı. Portekizli Teknik direktör Vitor Periera’ nın yaptığı 11’ler ve maç esnasındaki oyuncu değişiklikleri her hafta tepkileri çekiyor.

Portekizli teknik adam sistem olarak 3 – 4 – 3 ile oynamak istese de takımda ki oyuncu grubu bunun için doğru oyuncu grubu değildi.

Derbide 4’Lü savunma sistemine geçen Portekizli çalıştırıcı iyi de verim aldığı takımda tek sorun bazı oyuncular da ısrar etmesi ve sap ve sol bekte ki oyuncu tercihleri oldu.

Özellikle hücumda ileri uçta sol çizgide oynayan Ferdi Kadıoğlu‘nu son iki karşılaşmada sağ bek oynatması anlamsızdı.

Sarı laciverti takımın başkanı Ali Koç ‘ da yıldız isim Mesut Özil ‘i sürekli oyunda oynatılması istemesi bu oyuncu nun Portekizli teknik adamın sistemine uymaması bir çok çalkantılı süreç sonunda sarı lacivertli takım da gene bir kaos havası devam ediyor.

Yıldız isim Mesut Özil konusunda Portekizli teknik adam ile aynı fikirdeyim ki Göztepe maçında takımın en iyisi İrfan’ ı oyundan alıp Mesut Özil ‘ i takımda tutmak tamamen yönetimden kaynaklı.

BU TAKIM EN ETKİLİ OYUNCUSU PELKAS YOK OLDU

Geçen sezon hücumda çalışkanlığı ile takımın değil süper lig in en verimli oyuncusu bu sezon takımda yok. Bu oyuncuyu da bitiren maalesef ki Portekizli teknik adam oldu. Bu sezon doğru düzgün kadroda şans vermediler. 

Hücum hattında çok etkili oyuncu olan Pelkas bu sezon gol ve asist başarısı gösteremeyen Pelkas, geçtiğimiz sezon 8 gol ve 8 asistlik başarılı bir grafik çizmişti.

GOLCÜLER SINIFTA KALDI

Transfer sezonunun son gününde kadroya kattıkları Alman Berisha bu sezon süper lig de sın vuruşları en kötü oyuncu diye biliriz. Alman oyuncu forma giydiği 8 karşılaşmada 1 gol, 2 asist kaydetti. Sarı lacivertli takımın golcü oyuncusu bana göre Serdar Dursun ‘dur. Savunmayı yıpratması hareketliliği ile Alman Berisha ‘dan daha verimli ki sezon başında sakatlanması bence daha farklı şeyler konuşuyor ola bilirdik.