Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci Şoku

Posted by

Süper Lig’in 14’üncü haftasında konuk olduğu Göztepe karşısında aldığı beraberlikle birlikte Trabzonspor dışında üst sıralarda yer alan tüm rakiplerinin puan kaybettiği haftada büyük bir fırsatı tepen Fenerbahçe’ye bir diğer kötü haber de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan gelebilir.

Devre arasında Göztepeli oyuncu Atakan Çankaya ile yaşadığı tartışma ve kavga nedeniyle PFDK’ya sevk edilen İrfan Can Kahveci 5 ila 10 maç arasında cezayla karşı karşıya.

İrfan Can İlk Yarıyı Kapatabilir

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Türk futbol tarihine geçecek bir transfer çalımıyla Fenerbahçe tarafından 8 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle transfer edilen İrfan Can Kahveci, yaşadığı sakatlık problemleri nedeniyle bir türlü istikrarlı performans gösterememişti.

Bu sezonun başından bu yana da çeşitli zamanlarda sakatlıklar yaşayan ve bu nedenle takımdan uzak kalan İrfan Can, takıma döndüğü ve ilk 11’e girdiği andan itibaren ise Fenerbahçe’nin performansını üst seviyelere çıkaran bir oyunu olmayı başarmıştı.

Oldukça yüksek yeteneklere sahip olan ve tekniğiyle de öne çıkan 26 yaşındaki oyuncu 60 dakika ortalamayla oynadığı 62 dakika ortalamayla oynadığı 6 Süper Lig maçında 1 gol ve 3 asistlik katkı sağlamayı başarmıştı.

Fenerbahçe’nin oynadığı son maçta Göztepe karşısında Serdar Dursun’un attığı golün asistini yapan İrfan Can Kahveci, bu maçta yaşananlar nedeniyle bu sefer sakatlık dışı bir sebepten kaynaklı formadan uzak kalabilir.

Maçın ilk yarısında pek çok kez karşı karşıya geldiği ve zaman zaman tartışma yaşadığı Atakan Çankaya ile devre arasında koridorda kavga eden İrfan Can Kahveci, saldırı nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının ilgili maddesi uyarınca PFDK’ya sevk edildi.

İrfan Can, eğer bu maddeden kaynaklı suçlu bulunursa 5 ila 10 maç arası bir ceza alarak sahalardan uzak kalacak. İrfan Can’ın tartıştığı Atakan Çankaya ise sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Fenerbahçe’de Kötü Gelişmeler Sürüyor

Süper Lig’in 14’üncü haftasında aldığı beraberlikle birlikte 2 puanı İzmir’de bırakan ve lider Trabzonspor ile arasındaki puan farkının 12’ye çıkmasına engel olamayan Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci’nin olası eksikliği çok fazla şeyi etkileyecektir.

Düzenli olarak forma giydiği andan itibaren Fenerbahçe’nin en etkili oyuncusu olan ve skora yaptığı direkt katkıyla birlikte bu sezon gol yollarında yaşanan sıkıntıları bir nebze gidermeyi başaran İrfan Can Kahveci’nin yaşananlar nedeniyle sahalardan uzak kalma ihtimali dahi Fenerbahçeli taraftarlar için oldukça endişe verici bir haber.

1 hafta içerisinde UEFA Avrupa Ligi’nden elenen ve Göztepe ile berabere kalarak çok büyük bir fırsatı tepen Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci’nin ikamesi veya alternatifi olabilecek formda tek bir oyuncu dahi bulunmuyor.

Mesut Özil istekli görünse de yeterli olamıyor, Dimitrios Pelkas yokları oynuyor ve diğer oyuncular da İrfan Can Kahveci seviyesinin çok altında yer alıyor.