Fenerbahçe Slavia Prag’ı Evinde Yenemedi

Posted by

UEFA Konferans Ligi’nde 3. Tur eleme maçlarında Fenerbahçe dün akşam, 17 Şubat Perşembe akşamı kendi evinde, kendi sahasında Kadıköy Ülker Stadyumu’nda Slavia Prag’ı konuk etti.

Maç 3-2 ile Slavia Prag’ın yenmesi ile sonuçlandı. Fenerbahçe kendi evinde, taraftarlarının önünde kazanması gereken bir maçı kaybetti. Taraftarlarının yoğun eleştirisine maruz kalan Fenerbahçe’de Süper Lig’de olduğu gibi UEFA Konferans Ligi mücadeleleri çok parlak geçmiyor.

Maçta gollerin sahibi; Slavia Prag’tan 45. Dakikada Ibrahim Benjamin Traore, 62. Dakikada Oscar Dorley ve 63. Dakikada Ondrej Lingr kaydetti. Ev sahibi takım Fenerbahçe’de ise golleri 58. Dakikada Dimitris Pelkas ve 83. Dakikada Ferdi Kadıoğlu kaydetti.

Fenerbahçe’de Oyuncu Sorunu

fenerbahçe

Oldukça önemli bir maçta temsilcimiz Fenerbahçe kesin gözüyle bakılan maçta rakibi Slavia Prag’a yenildi. Maçta son golü Ferdi Kadıoğlu atsa da sonucu değiştirmeye yetmedi. Tüm oyuncular özelinde Fenerbahçe’de bir isteksizlik bir hevessizlik söz konusu.

Hem Spor Toto Süper Lig’de hem de UEFA Konferans Ligi’nde hem de geçtiğimiz günlerde elendikleri Ziraat Türkiye Kupası’ndan sonra oyuncuların performansları oldukça eleştirilmeye başlandı.

Spor Toto Süper Lig’de liderlik için iddiaları bile kalmayan sarı lacivertli takım ilk 3 sıralamasına 4 basamak uzak. 40 puanla 7. Sırada yer alan Fenerbahçe’de ciddi sorunlar baş göstermeye başladı.

Teknik direktör konusunda da bir türlü yüzü gülemeyen takımın aynı zamanda da yönetim konusunda da sıkıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Buna ek olarak Ziraat Türkiye Kupası’ndan da elenince taraftarların futbola ve takıma karşı hevesi iyice azaldı.

Tüm bunlara ek olarak dün akşam, 17 Şubat Perşembe akşamı Fenerbahçe ülke puanı için çok önemli bir maçta 3-2’lik bir yenilgi aldı. Taraftarları bu durumdan dolayı oldukça mutsuz ve bunu maç sırasında da oyunculara karşı ıslıkları ile gösterdiler.

Fenerbahçe’nin Tur Şansı

fenerbahçe

Sarı lacivertli Fenerbahçe’nin tur şansı için ikinci maçı 24 Şubat Perşembe akşamı saat 23.00’te Slavia Prag’ın evinde belli olacak. Maçı 3-2 yenerse maç uzatmalara gidecek. UEFA Konferans Ligi’nde artık deplasman gol avantajı yok.

Maçı ya uzatmalarda kazanacak Fenerbahçe ya da 90 dakika boyunca skoru hep üstün tutup uzatmalara bırakmayacak. Başarılar Fenerbahçe, sana tur atlamak yakışır!