FENERBAHÇE MESUT OLDU

Posted by

Şarkı ile duyurdukları Mesut Özil’in transfer kesinliği dün akşam, 17 Ocak Pazar akşamı da değerli oyuncu Özil’in özel uçakla İstanbul’a getirtilmesiyle tamamlandı. Fenerbahçe “gel beraber mesut olalım” dedi ve dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’i sarı lacivert renklerine boyadı.

Transfer döneminin hatta son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri de kesinlikle Fenerbahçe yönetiminin “rüya” diye adlandırdığı Mesut Özil transferi. Çok konuşuldu, üzerine çok fazla yorumlar yapıldı ama en nihayetinde rüya gerçek oldu ve Mesut Özil Fenerbahçe’de.

MESUT, ÖZEL UÇKALA LONDRA’DA İSTANBUL’A

Ali Koç sahibi olduğu şirketin özel uçağı ile dün akşam, 17 Ocak Pazar günü değerli oyuncusunu almak için Londra’ya uçağını gönderdi ve Mesut Özil ailesiyle birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne geldi.

An be an uçuşu izleyen tüm Türkiye bu transfer uçuşunu flight radar sistemi üzerinden bu zamana kadar en çok izlenen uçuş yaptılar. 365 bin kişiye yakın insan dün akşam saniye saniye bu uçuşu izledi ve Mesut Özil’in havalimanına inmesini bekledi.

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminalinde Mesut Özil’i Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Danabaş ve Selahattin Baki ile Sportif Direktör Emre Belözoğlu karşıladı. Mesut Özil eşi ve kızıyla ülkeye giriş yaptıktan sonra pasaport kontrolünden geçtiler ve daha sonra beklenen açıklama geldi.

Mesut Özil bu transfer sürecinden ve kararından dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirerek sözlerine başladı. Bu rüya olarak adlandırılan transferin sadece ve sadece takımı Fenerbahçe‘nin rüyası olmadığını kendisi için de rüya bir transfer olduğunu çünkü her zaman Fenerbahçeli olduğunu dile getirerek bir an önce takım arkadaşlarıyla tanışmayı ve sahada onlarla beraber koşmayı istediğini sözlerine ekledi.

FARKLI BİR FENERBAHÇE

Londra’da 2 kere covid-19 testi yaptıran Mesut Özil 4 gün karantinada kaldı. Burada da yine test yaptıracaj ve sonra da kendini karantinaya alacak. Karantina süreci bittikten sonra da takım ile beraber antrenman yapacak, yeni arkadaşları ile tanışacak ve en önemlisi de 67 numaralı forma ile sahaya çıkacak.

10 numaralı formaya yarım sezon sonra kavuşacak olan Mesut Özil 67 numaralı forma ile ilk maçına çıkmaya hazırlanıyor.