FENERBAHÇE FARK ATTI

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 23. hafta müsabakasında ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarıya ulaşmış bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko ile Türk Telekom, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda karşılaştılar.

Mücadele ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarıya ulaşmış bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko‘nin 99-77‘lik üstünlüğüyle sona erdi. Bu sonuçla Sarı-Lacivertliler ligdeki 17. galibiyetini elde ederken Ankara kadrosu 10. kere yenilgi yüzü gördü.

ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarılı bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko önümüzdeki hafta Bahçeşehir Koleji’yle karşılaşırken Türk Telekom evinde Galatasaray‘ı ağırlayacak.

ÖNEMLİ İSTATİSTİKLER

Başarılı Başantrenör Igor Kokoskov’un ekibi Fenerbahçe Beko’da Kenan Sipahi’nin kullanmış olduğu 10 şutta 8  isabetiyle 21 rakam kaydedip kariyerinin en iyi performanslarından birini ortaya koyarken Kyle O’Quinn 14 basket atıp 4 ribaund alıp 3’de asist yapmayı başardı.

Lorenzo Brown 13 basket atarken 12 asist yaparak double-double yaparken Danilo Barthel 14 basket, Ali Muhammed ve Tarık Biberovic 11 basket ile takımlarına katkı sağladı. Burak Gören’in Telekom’unda ise Kyle Wiltjer 24 sayıyla yıldızlaşırken 5’te 4 üçlük atan Johnny O’Bryant 14, Nick Johnson 10 sayıyla oynadı.

1. çeyrek sonucu: 27-18

2. çeyrek sonucu: 53-42 (26-24)

3. çeyrek sonucu: 81-59 (28-17)

4. çeyrek sonucu: 99-77 (18-18)

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

İlk çeyrekte fazlaca baskın bir oyunla 17-2’lik bir seri ele geçiren ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarıya ulaşmış bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko, çeyreğin sonuna kadar bu oyununu sürdüremedi ve Türk Telekom farkı tek hanelere indirdi. İkinci periyodun nihayetinde ise Lorenzo Brown’la üstünlüğünü kabul ettiren sarı-lacivertli takım dönem arasına çift haneli farkla gitmeyi başardı.

Türk Telekom’un asla mevcudiyet gösteremediği üçüncü çeyrekte sazı eline alan Kenan Sipahi ve ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarıya ulaşmış bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko farkı iyice açarak son çeyreğe ilişik bütün heyecanı sona erdirdi ve maç İstanbul kadrosunun değişik üstünlüğüyle sona erdi.

ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarılı bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko önümüzdeki hafta Bahçeşehir Koleji’yle karşılaşırken Türk Telekom evinde Galatasaray‘ı ağırlayacak.