Fenerbahçe Beko THY Euroleague’de Ritmini Buldu

Posted by

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko ASVEL Lyon’u Farklı Mağlup Etti

THY Euroleague’in 17’inci haftasında Fenerbahçe Beko Ülker Spor Arena’da Fransız ekibi ASVEL Lyon’u konuk etti. İlk çeyreğine kötü başladığı karşılaşmada Fenerbahçe Beko, diğer üç çeyrekteki baskın oyunu sayesinde sahadan 81 – 59 galip ayrılmayı başardı.

Serbest atış çizgisinin gerisinde %100’lük isabet oranı ile maçı tamamlayan sarı lacivertli Fenerbahçe Beko 4 çeyreğe sığdırdığı 63 şutun 36’sında tam olarak potayı bularak %57.1 isabet oranı ile maçı tamamladı.

THY Euroleague’de arka arkaya alınan 3 mağlubiyetin ardından güçlü Yunan ekibi ligin 16’ıncı haftasında sahasında 84 – 77 mağlup eden sarı lacivertliler üst üste ikinci galibiyetini Fransız temsilcisi ASVEL Lyon karşısında aldı.

ASVEL Lyon karşısında alınan farklı zafer ile 7’inci galibiyetini sarı lacivertli takım THY Euroleague’de 13’üncü sırada yer aldı. ASVEL Lyon ise THY Euroleague’de 11’inci mağlubiyetini alarak adeta ligin dibine demir attı ve 17’inci sıradaki koltuğuna sabitlendi.

Fenerbahçe Beko Her Alanda Maçı Üstün Kapattı

Fenerbahçe Beko’nun farklı bir şekilde galibiyeti ile tamamlanan maçın istatistiklerine baktığımızda sarı lacivertli takımın maçı her alanda domine ettiğini şahit olduk.

Serbest atış çizgisinin gerisinde %100’lük isabet oranı ile maçı tamamlayan sarı lacivertliler 4 çeyreğe sığdırdığı 63 şutun 36’sında potayı bularak %57.1 isabet oranı ile maçı tamamladı.

Konuk ekip ASVEL Lyon ise şutlarda %38,9 isabet oranı ve serbest atışlarda %58,3 isabet oranı ile maçı kapattı.

Maç boyunca 23 asist ve 34 ribaunt alan Fenerbahçe Beko 8 de hücum ribaundu alırken, Fransız temsilci ASVEL Lyon ise karşılaşma genelinde 13 asist 26 ribaunt alırken bunlardan 8’i hücum ribaundu oldu.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko maç boyunca 17 top kaybı yaparken, rakip takım ASVEL Lyon 22 top kaybı ile müsabakayı tamamladı.

Jan Vesely’i Fenerbahçe Beko’yu Taşımaya Devam Ediyor

Sarı lacivertli temsilcimizde ASVEL Lyon karşısında en skorer isim Jan Vesely olurken, yıldız oyuncu karşılaşmayı 16 sayı 3 asist ve 3 ribaunt ile tamamladı. Fenerbahçe Beko’da galibiyeti getiren diğer isimler ise 16 sayı ve 4 asist ile Marko Guduriç, 12 sayı 4 asist 1 ribaunt ile Nando de Colo ve 12 sayı 1 asist ve 2 ribaunt ile Melih Mahmutoğlu oldu.