Fenerbahçe Beko Seride 2-1 Öne Geçti

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi Play-Off heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Çetin mücadelelerin verildiği ligde yarı final fırtınası yaşanırken yarı finalin üçüncü maçında 2 başarılı takım karşı karşıya geldi. Pınar Karşıyaka’nın Fenerbahçe Beko ile karşılaştığı mücadele de ise galip olan takım Fenerbahçe Beko olurken skor tablosu 67 – 62’yi gösterirdi. Fenerbahçe Bek böylelikle seride 2 – 1 öne geçmiş oldu.

Zorlu Karşılaşmanın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi Play-Off tüm hızıyla devam ediyor. İki takımın çetin mücadeleler verdiği karşılaşmanın detayları ise şu şekilde;

Pınar Karşıyaka’nın üstün atakları ile başlayan ilk periyod, karşılaşmanın geri kalanı için heyecanlandırsa da süreç tüm izleyenleri şaşırttı. İlk dakikasında 4-3 üstünlüğü olan Pınar Karşıyaka, üçüncü dakikada bu skor tablosunu 10-4 üstünlüğüne taşıdı. Pınar Karşıyaka’nın Semih Erden basketleriyle skor tablosu değişmeye devam ederken son iki dakikasına 16-11 üstünlüğü ile girdi Karşıyaka ve periyodu 18-14 önde bitirdi.

İkinci periyod ise ilk periyodu devam ettirdi ve Pınar Karşıyaka’nın galibiyeti ile devam etti. Aynı zamanda ev sahibi olan takım, üstünlüğünü 15. Dakikada 7 sayı farkla gösterdi ve skor dengesi 24-17 oldu. Karşıyaka soyunma odasına skor dengesini 29-23 yaparak gitmeyi başardı.

İkinci yarı ise dengelerin tamamen değiştiği ve maçın kızıştığı anlar olarak tarihe geçti. Maçın ilk iki periyodunu Pınar Karşıyaka’nın gerisinden takip eden Fenerbahçe Beko, dizginleri elin aldı. Üstünlüğü ilk dakikalarda eline almayı başardı. Guduric, De Colo ve Melih’in arka arkaya gelen basketleri Fenerbahçe Beko’ya hız kazandırırken Beko’yu 24. Dakikanın başında 33-31 öne geçirdi. Üstünlüğün yer yer değiştiği ve heyecanın dorukta yaşandığı maçta ise Fenerbahçe Beko üstünlüğü son an da kendisini gösterdi ve skor tablosu 47-42’yi işaret etti.

Son periyoda Pınar Karşıyaka’nın atağı ile girilirken bu atak ev sahibi takıma 47-47 skor eşitliğini getirdi. Yer yer dengelerin değiştiği son periyodu ise ilk iki periyodda istediği atağı gösteremeyip sonradan parlayan Fenerbahçe Beko 67-62 galibiyeti ile sonlandırdı.

Fenerbahçe Beko Anadolu Efes’in Finalde Rakibi Olabilecek Mi?

Eşleşmede 2-1 üstünlüğü ile öne geçen Fenerbahçe Beko 26 Mayıs Çarşamba günü 19:30’da oynanacak müsabakayı kazandığı takdirde finalde Anadolu Efes’in rakibi olabilecek. Aksi halde finale yükselecek son ekip İstanbul’daki karşılaşmayla belli olacak.