Fenerbahçe Beko Liderliğini Sürdürdü

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nin 10. Haftasında Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Sarı lacivertliler, zorlu Pınar Karşıyaka maçında 91-69 galip geldi. Bu skorla ligdeki 9. Galibiyetini alan sarı lacivertli takım liderliğini sürdürdü.

Karşıyaka ise 3. Mağlubiyetini aldı ve 10. Haftayı dördüncü sırada tamamladı. Fenerbahçe, Turkish Airlines Euroleague’in 13. Haftasında AS Monaco Basketball’u ağırladıktan sonra ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. Haftasında Afyon Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Pınar Karşıyaka ise ING Baketbol Süper Ligi’nin 11. Haftasında Galatasaray Nef’i ağırlayacak.

Devin Booker’dan 17 Sayılık Performans

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Fenerbahçe Beko Pierria Henry, Marial Shayok, Melih Mahmutoğlu, Devin Booker ve Achille Polonara ile başladı. Konuk ekip Pınar Karşıyaka ise mücadeleye Burak Yıldızlı, Michael Roll, Tony Taylor, Alex Tyus ve Bonzie Colson beşiyle başladı. Fenerbahçe’de Jan Vesely, Nando De Colo ve Marko Guduric, Pınar Karşıyaka’da ise Amath Mbaye ve Semih Erden bu mücadelede forma giymedi.

Fenerbahçe Beko, maçın ilk çeyreğinde Pınar Karşıyaka karşısında çok büyük bir üstünlük kurdu. Sarı lacivertliler, maçın ilk iki dakikasında üst üste 3 üç sayılık basket buldu ve ilk 2 dakikada 11-2’lik bir seri yakaladı. İlk çeyrek boyunca çok rahat hücum eden Fenerbahçe, maçın ilk çeyreğinde 5 üçlük buldu. Savunmada da Pınar Karşıyaka’yı zorlayan sarı lacivertli takım, ilk çeyreği 291-5 önde tamamladı.

Fenerbahçe Beko’nun harika oynadığı ilk çeyrekten sonra maçın ikinci çeyreğinde daha ortada bir oyun vardı. İkinci çeyreğe iyi başlayan Pınar Karşıyaka, çeyreğin ortasından itibaren Fenerbahçe Beko’nun sert savunmasıyla karşılaştı ve sayı bulmakta zorlandı.

Kırmızı yeşillilier, Fenerbahçe Beko’nun hücumlarını durduracak düzeyde bir savunma yapamayınca maçın ilk yarısı Fenerbahçe’nin 48-30’luk üstünlüğüyle tamamlandı. Fenerbahçe Beko’da Devin Booker, maçın ilk yarısında ürettiği 17 sayıyla dikkatleri üzerine çekti.

Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyreğe Melih Mahmutoğlu ile bulduğu üst üste iki üç sayılık isabetle başladı. Fenerbahçe Beko, ilk çeyrekte olduğu gibi üçüncü çeyreğin başında bir seri yakaladı. Pınar Karşıyaka ise üçüncü çeyrekte daha iyi bir görüntü verse de maçın üçüncü çeyreği Fenerbahçe’nin 71-49’luk üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın son 10 dakikası ortada geçti. Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka’yı 91-69 mağlup etti ve ING Basketbol Süper Ligi’ndeki liderliğini sürdürdü.

Fenerbahçe Beko’da Disiplin ve Sistem

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Aleksandar Djordevic, maç sonrasında yaptığı açıklamalarda çok önemli bir rakibe karşı galip geldikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Çok disiplinli ve sistemli bir oyun oynadıklarını ifade eden Djordevic, galibiyetin anahtarının savunma olduğunu belirtti. Maçın ilk yarısına yüksek konsantrasyonla enerjik başladıklarını ifade eden Sırp başantrenör, ikinci yarıda benchten gelen oyuncularla da güzel bir galibiyet aldıklarını dile getirdi.