FENERBAHÇE ALMAN SEVGİLİSİYLE GEÇTE OLSA TOKALAŞTI

Posted by

Fenerbahçe Kulübü, Max Kruse ile tazminat konusunda anlaşmaya vardı. Uzun bir süredir tazminat davası ile her iki tarafı da hem yıpratan hem de etkileyen süreç sonunda nihayete erdi ve karara bağlandı. Olayı hatırlamak da fayda var.

Max Kruse fenerbahçe takımından tek taraflı olarak sözleşmesini fesih ederek takımdan ayrıldı ve sonrasın da Kruse Fenerbahçe’ye tazminat davası açtı daha sonra da Fenerbahçe alınan karara itiraz etti ve uzun bir süreç başladı.

Uzun bir süredir kamuoyunu meşgul eden bu olay da Max Kruse her gün farklı açıklamalarda ve eski takımı Fenerbahçe‘yi suçlayan bir tavırla konuşuyordu. Fenerbahçe sessizliği korumuş olsa da artık gerekli resmi açıklamaları yaparak taraftarlarına açıklamayı bir borç bilmiştir.

Fenebahçe Kulübü her şeyi açıkladı

Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse arasında bir süredir gündemde olan ve üzerine gerçek dışı çeşitli spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, yapılan görüşmeler sonucunda bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır.

Max Kruse’ye bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz.

Camiamız ve kamuoyundan pek çok konuda yaratılan muhtelif spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmi açıklamalarını beklemelerini bir kez daha rica ederiz.”

Fenerbahçe özellikle taraftarları için bu açıklamayı yaparak konuyu kendi içlerinde kapattılar. Dava kapandı.

Max Kruse arasındaki anlaşmazlık nasıl başladı

Corona virüs salgını sebebiyle liglere ara verilmişti.
Alman Max Kruse bu arada Fenerbahçe ile el sıkışmadan sözleşmesini tek taraflı fesih ederek ülkesine döndü. Fenerbahçe yönetiminin sunduğu teklifi reddederek 3 aylık alacaklarının ödenmesi için FİFA’ya başvurdu.

Alman Max Kruse, Fenerbahçe’ye açtığı 7.5 milyonluk davanın ardından Alman takımı Union Berlin’e transfer olmuştu. Haksızlığa uğradığını düşünen Fenerbahçe karşı önlem için kulübün yaşadığı zararların giderilmesi için 18 milyon euro dava açmıştı. Alman medyası davayı Max Kruse’nin kazandığıyla ilgili spekülatif haberler yaymıştı.

Tüm bu dava sürecinin sonunda her iki taraf da geç de olsa anlaşmazlığı bitirip el sıkıştılar. Artık gündemde bu haberi görmeyeceğimiz ve özellikle Fenerbahçeli taraftarların da bu konuda içlerini rahatlattığını söyleyebiliriz.