FENERBAHÇE 37. HAFTADA 72 PUAN OLDU

Posted by

Süper toto süper Lig’in 37. haftasında Fenerbahçe Kasımpaşa Spor kulübü ile karşı karşıya geldi. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Fenerbahçe Kasımpaşa karşısında en iyi performansını sergiledi ve maçı kazanarak 69 olan puanını 72’ye yükseltebildiği. Kasımpaşa Spor kulübü deplasmanda aldığı kayıpla 37 puanda ve 16. sırada kaldı.

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞA ULAŞACAK MI

Süper toto süper Lig’in son haftalarında başarı ile performans sergileyen Fenerbahçe şampiyonluk yarışı nda asla geride durmuyor.

En yakın rakibi Beşiktaş’ı takip etmekten vazgeçmeyen Fenerbahçe sezon sonunda kupayı kaldırabilmek için her maçı en iyi performansı ile oynuyor. Kasımpaşa Spor kulübü karşılaşmasında da oldukça başarılı bir performans sergileyen Fenerbahçe maçın en başından itibaren baskın bir performans sergileyerek rakibine izin vermedi ve karşılaşmayı kazandı. Karşılaşmanın ilk golü 15. dakikada Fenerbahçe’den geldi.

Valencia Fenerbahçe adına müthiş bir kafa vuruşu attı ve skor 1-0 oldu. O dakikadan sonra Fenerbahçe kalesini kapatıp skoru değiştirmek istemezdim Kasımpaşa Spor kulübü ise skora isteyecek golü aramak istedi.

21. dakikada skor eşitlendi. Fenerbahçenin kalecisi Harun yaptığı hatadan dolayı kalesini kapatamadı ve Kasımpaşa Spor kulübü Hajradinovic ile ilk golü attı. Skor 1-1 oldu.

Maçın ilk yarısı oldukça hareketli geçiyordu. 21. dakikada gelen karşılaşmanın ikinci golün ardından 40. dakikada Fenerbahçe bir kez daha sahaya çıktı ve farkı yine açtı.

Szalai Fenerbahçe adına müthiş bir kafa vuruşu vurarak skoru 2-1  yaptı. O dakikadan sonra Fenerbahçe farkı bir kez daha açmak için oldukça baskın bir performans sergiledi. Maç uzatmalara gittiğinde 45. dakikada Fenerbahçe penaltı kazandı.45 + 1 de penaltı vuruşunun başına Valancia geçti ve skor 3-1 oldu.

Fenerbahçe iki kere bitmeden farkı ikiye çıkardı ve soyunma odasına öyle gitti.

KASIMPAŞA DEPLASMANDA KAYBETTİ

Kasımpaşa Spor kulübü ikinci yarıda skoru tekrar eşitlemek için ne kadar bastırsa da Fenerbahçe buna izin vermedi. Karşılaşmanın 77. dakikasında hakem tekrar penaltı noktasını gösterdi fakat bu sefer penaltı vuruşu başında Kasımpaşa Spor kulübü vardı. 77. dakikada Hadergjonaj Kasımpaşa Spor kulübü sen altın işinin başına geçti ve farkı bire düşürdü.

Skor 3-2. O dakikadan sonra Kasımpaşa Spor kulübü beraberliği bulmak için ne kadar bastırsa da Fenerbahçe buna izin vermedi. Maç sonunda Fenerbahçe üç puanı elde ederken Kasımpaşa Spor kulübü deplasmanda üç puan kaybederek sahadan ayrıldı.

Karşılaşmanın sonunda Fenerbahçe 37. haftayı 72 puanla kapattı ve lider takım Beşiktaş’ın peşini bırakmadan ilerledi. Lider takım Beşiktaş ile arasında üç puan olan Fenerbahçe 38. haftada bu farkı kapatmak istiyor. Kasımpaşa Spor kulübü ise 37 puan da kalarak 16. sırada yerini aldı.