Fatih Karagümrük’ün Stadyum Bilmecesi Hala Cevap Bulabilmiş Değil

Posted by

Fatih Karagümrük kulübünün sosyal medya hesabından aylar önce yapmış olduğu yeni stadyum çalışmalarına ilişkin bir bilgilendirme vardı. Bilgilendirmeye yer alan konular:

Fatih Karagümrük yönetimi taraftarlarına sunduğu bu bilgilendirmede, birçok yere müracaat ettiklerini ve Kağıthane Belediyesi’ne de stadyum yeri için talepte bulunduklarını ifade etmişti.

Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Öztekin ve yetkili isimlerin ciddi ilgi ve istek göstermelerine rağmen teklif etmiş oldukları arazinin büyüklüğünün yeterli olmadığını ve bu arazinin SİT alanı olduğunun ortaya çıktığını açıkladı. Bu arazide üç adet kayıtlı Tarihi Eser bulunmasından dolayı bu araziye stadyum yapma imkanlarının olmadığını taraftarları ve tüm spor kamu oyuna duyurdular.

Tüm bu olumsuz koşullara rağmen destek ve çaba gösteren herkese teşekkürlerini de ilettiler.

Fatih Karagümrük’te Asbaşkan Serkan Hurma Stadyum Konusunda Açıklama Yaptı

Fatih Karagümrük teknik direktörlük görevine eski İtalyan efsane futbolcu Andrea Pirlo’yu getirmişti. Fatih Karagümrük yönetiminin düzenlemiş olduğu imza töreninde kulübün Asbaşkanı Serkan Hurma ’da yer aldı. Asbaşkan Serkan Hurma kulübün yaşadığı Stadyum sorunu hakkında da açıklamalarda bulundu.

Fatih Karagümrük Asbaşkanı Serkan Hurma’nın açıklamaları şu şekilde idi. Stadyum konusunda hummalı çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Serkan Hurma, ülke futboluna katkı vermeye ve renk katmaya devam ettikleri sürece bu hizmetleri karşılığında yardım bulacaklarını ifade etti.

Kulübün yönetimine geçtikleri andan itibaren hedeflerinin Avrupa Kupaları olduğunu ifade eden Serkan Hurma, kadrolarına katacakları kariyerli ve ünlü oyuncuları takımlarına çekebilmek ve daha cazip görünmek için aynı zamanda da bu oyuncuları takımlarında tutabilmek için takımların sahip oldukları tesislerin ve aynı zamanda stadyumlarının da oldukça önemli bir etken olduğunu ifade etti.

Bu konuda ise Fatih Karagümrük’ün elinin zayıf olduğunu ifade eden Asbaşkan Serkan Hurma, 4 senedir bu konuda ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Görüşmeler sırasında kendi stadyumumuzun ve tesislerimizin olmaması ve hatta üzerinde Fatih Karagümrük yazan kulübümüzün armasını taşıyan otobüsümüzün bile olmayışı, önemli isimler ile görüşme yaptığınızda örneğin Andrea Pirlo gibi isimler ile yapılan görüşmeleri zorlaştırdığını ifade etti.

Başkan Süleyman Hurma’nın ellinden geleni yaptığını ifade etse de bu konuyu Fatih Karagümrük kulübünün tek başına halledebileceği bir konu olmadığına da vurgu yaptı. Bu konuyu çözebilmek ve en kısa sürede geride bırakmak için Türkiye Cumhuriyeti devletinden destek beklediklerini ifade etti.

Fatih Karagümrük Geçtiğimiz Sezon Atatürk Olimpiyat Stadyumunu Kullandı

Fatih Karagümrük geçtiğimiz sezon Atatürk Olimpiyat Stadyumunu kullanmıştı.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu 31 Temmuz 2002 tarihinde açılmış ve 130 milyon TL’ye mal olmuştu. Türkiye Cumhuriyeti gençlik ve spor Bakanlığı’na ait olan stadyumu daha önce sırasıyla 1 sezon Galatasaray 1 sezon İstanbulspor 6 sezon İstanbul başak şehir 3 sezon Beşiktaş 3 sezon Ümraniyespor ve 2020 yılından bu yana fatih kara gümrük kullanmakta