Fatih Karagümrük Yeni Teknik Direktörünü Arıyor

Posted by

Süper Lig’in sona ermesiyle beraber takımlar önümüzdeki sezon için hazırlıklara başladılar. Fatih Karagümrük; bu sezonun flaş takımlarından birisi oldu. İstanbul ekibi; 38 lig maçının 16’sını kazanarak önemli bir galibiyet yüzdesi elde etti. Bunun yanı sıra, dokuz maçtan beraberlik ve 13 maçtan da yenilgiyle ayrıldı. Atmış olduğu 47 gole karşılık olarak kalesinde 52 gol görerek sezonu eksi beş averaj ile tamamladı. Sonuç olarak, ligi 38 haftada elde ettiği 57 puan ile sekizinci sırada tamamladı.

Fatih Karagümrük; 2021 – 2022 sezonuna Farioli ile başlayarak rakiplerine gözdağı verdi. Fakat, bilhassa ilk yarının sonlarında alınan üst üste yenilgilerden dolayı Farioli ile yollar ayrıldı. Yerine sürpriz bir karar ile son olarak Fenerbahçe’de görev yapan Volkan Demirel getirildi.

Volkan Demirel’in Fatih Karagümrük Performansı Nasıldı?

Genç teknik adam; 19 Aralık 2021 tarihinde Fatih Karagümrük ile ilk maçına çıktı. Sezon sonuna kadar toplam 24 maçta takımının başındaydı. Söz konusu maçların 12’sini kazandı. Bir başka deyişle, yüzde 50 gibi oldukça yüksek bir galibiyet yüzdesine erişti. Bunun yanı sıra, beş maçından beraberlik ve yedi maçından da mağlubiyet ile ayrıldı. Atmış olduğu 33 gole karşılık olarak kalesinde 27 gol gördü. Genç teknik adam; takımının sezonu sekizinci sırada tamamlamasında büyük pay sahibi idi.

Volkan Demirel ile Fatih Karagümrük’ün Yolları Neden Ayrıldı?

Fatih Karagümrük; sezonun bitmesinden hemen sonra sürpriz bir açıklama yaparak Volkan Demirel ile yolların ayrıldığını duyurdu. Takımı kısa sürede başarıya ulaştıran Demirel’in ayrılığı hayret ile karşılandı. Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma ve Volkan Demirel’in konu hakkında herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekiciydi. Aradan günler geçti. Volkan Demirel; neden Fatih Karagümrük’ten ayrıldığına dair birtakım açıklamalar yaptı.

Volkan Demirel; geçtiğimiz günlerde bir haber kanalına Fatih Karagümrük’ten neden ayrıldığına dair röportaj verdi. Her şeyden önce, kendi hedefleri ile Karagümrük’ün hedeflerinin uyuşmadığından bahsetti. Takımı 2022 – 2023 sezonunda ilk beşe sokmayı istediğini dile getirdi. Bunun için yönetimden ciddi bir transfer bütçesi istediğinden bahsetti. Volkan Demirel; kulüp başkanı Süleyman Hurma’nın Euro ve Amerikan doları kuru yüzünden kendisinin maddi isteklerini karşılayamayacağını söylediğini dile getirdi.

Volkan Demirel; ileride Fenerbahçe’yi çalıştırmak istiyor. Bu yüzden, kendisini her konuda geliştirmeyi hedefliyor. Fatih Karagümrük olmasa da farklı bir Süper Lig ekibinde kendisine yer bulacağı kesin!

Fatih Karagümrük Hangi Teknik Direktörler ile İlgileniyor?

Fatih Karagümrük; takımın başına kaliteli bir teknik adam getirmek istiyor. Bu noktada, bir dönem Juventus’u da çalıştıran İtalyan teknik adam Andrea Pirlo’nun listenin ilk sırasında olduğu söyleniyor. Fakat, İtalyan teknik adamı Türkiye’ye getirmek pek kolay olmayacak. En iyi ismi takımın başına getirmek isteyen Süleyman Hurma yerli teknik adamlar ile de görüşüyor.