Fatih Karagümrük Sallantılı Bir Sezonu Geride Bıraktı

Posted by

Fatih Karagümrük, 2021 – 2022 Ahmet Çalık sezonunu teknik direktörlük koltuğunda 33 yaşındaki genç teknik direktör Francesco Farioli yönetiminde açtı. Geçtiğimiz sezonun son bölümünde Fatih Karagümrük’te göreve getirilen İtalyan teknik adam on maçta görev almıştı. Bu süreçte başarılı bir performans sergileyip takımı sekizinci sıraya taşımayı başarmıştı.

2021-2022 Ahmet Çalık sezonunda ise Fatih Karagümrük teknik direktörlük görevinde sezona iyi bir başlangıç yaptı ilk altı haftada yalnızca bir mağlubiyet alırken üç galibiyet ve iki beraberlik almıştı. Devam eden süreçte sallantılı bir grafik çizen Fatih Karagümrük Lig’de ilk devrenin tamamlanmasına çok az bir süre kala üç maç üst üste alınan farklı mağlubiyetlerin ardından teknik direktörlük görevinde değişime gitti.

Francesco Farioli döneminde Fatih Karagümrük bu sezon 16 maçta sahaya çıkmış altı maçta galibiyet ile ayrılırken dört maçı beraberlikle tamamlamıştı. Spor Toto Süper Lig’de 6 maçta ise mağlubiyet yaşayan Fatih Karagümrük bu süreçte 23 kez rakip fileleri havalandırırken 25 kez ise topu kendi ağlarında gördü. Bu süre zarfında kırmızı siyahlı ekip 11. sıraya geldi. İtalyan teknik adam ise maç başına 1,38 puan ortalaması elde etti.

Volkan Demirel İle Yerli Oyuncuların Performansı Arttı

İtalyan teknik direktör sonrası kırmızı siyahlı ekipte yönetim bir önceki sezon Fenerbahçe’de hem kaleci antrenörlüğü hem de yardımcı antrenörlük yapan Volkan Demirel ile anlaştı. Volkan Demirel’in göreve gelmesi ile Fatih Karagümrük toparlanma sürecine girdi. Volkan Demirel’in göreve gelmesinin ardından savunmadaki bazı problemler çözüldü ve savunma güvenliğini sağlama alındı.

Volkan Demirel’in gelmesiyle takımda yaşanan yerli rotasyonu sorununu da rafa kalktı. Yerli rotasyon sorunun da çözülmesi ile Fatih Karagümrük ilk 11’inde minimum miktarda değişikliklerle adaptasyon ve alışma sürecini geçirdi. Volkan Demirel yönetiminde Fatih Karagümrük 21 maça çıktı. Bu 21 maçlık serüvende kırmızı siyahlı ekip 10 maçta galibiyet elde ederken beş maçta ise berabere kaldı. Teknik direktör Volkan Demirel’in öğrencileri 6 maçtan mağlubiyetle ayrıldı. Fatih Karagümrük 24 maçta 24 kez fileleri havalandırırken 22 kez ise meşin yuvarlağı ağlarında gördü.

İlk teknik direktörlük deneyimini de Volkan Demirel 11. sırada aldığı Fatih Karagümrük ile 2021 2022 Ahmet Çalık sezonu sekizinci sırada tamamladı. Volkan Demirel ilk teknik direktörlük deneyim olmasına rağmen maç başına 1,67 puan ortalamasını yakaladı.

Fatih Karagümrük’te İtalyan Ekolu Devam Edecek

Spor Toto Süper Lig’de İtalyan esintilerine yer veren Fatih Karagümrük bu kez yeni sezon için bir diğer İtalyan teknik adam Andrea Pirlo ile anlaştı. Fatih Karagümrük ile İtalyan teknik adam arasında bir yıllık sözleşme imza atıldı.

Fatih Karagümrük gelecek sezona hazırlanmak için Topuk Yaylası’nda kampa girdi. Kırmızı siyahlı ekip İtalyan teknik direktör yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor.