Evinde Gülen Taraf Türk Telekom

Posted by

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi üçüncü maçında temsilcimiz Türk Telekom, kendi evnide Fransa temsilcisi Limoges’i konuk etti.

Bu karşılaşmayı 76 – 73’lük skorla kazanmayı başaran taraf temsilcimiz Türk Telekom oldu. FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi üçüncü maçında ikinci galibiyetini alan Türk Telekom, bu sonucun ardından liderliğe yükseldi.

Maçın Detayları

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki maça hızlı başlayan taraf ev sahibi Türk Telekom oldu. Michael Eric ve Sam Dekker maça etkili başlamasıyla sayı üstünlüğünü eline geçiren Türk Telekom, uzun süre önce götürdüğü ilk çeyreğin sonlarında Cank Korkmaz ve Kylie Wiltjer ile bulduğu üçlüklerle ilk periyotu 25 – 21 önce kapatmayı başardı.

Temsilcimiz Türk Telekom, ikinci yarıyada hızlı başlayan taraf oldu ve bu sefer pota altında uzun oyuncularından sayı katkısı aldı. Hücum organizasyonları iyi bir şekilde sonlandıran ev sahibi Türk Telekom, çeyrek boyunca geriye düşmedi ve oyunu üstün götürdü.

Çeyrek sonuna doğru farkı açmayı başaran temsilcimiz Türk Telekom, ilk yarıyı 42 – 33 önde tamamlamayı başardı. Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz, maçın ikinci yarısına maç başından beri sergilediği etkili ve üstün oyununu devam ettirerek başladı.

Farkın kapanmasına izin vermeyen Türk Telekom, kaptan Muhammed Baygül’ün kurduğu oyunlarla hücumlardan sayıları almayı başardı. Dar bir rotasyon imkanıyla oynayan temsilcimiz, üçüncü çeyreğide 61 – 51 önde kapatmayı başardı.

Maçın son çeyreğine konuk takım Limoges etkili başlayan taraf oldu. Limoges, arka araya attığı üçlüklerle bir anda farkı kapattı.

Fakat maçın son 30 saniyelik dilimine Türk Telekom’da ABD’li basketbolcu Sam Dekker adeta damga vurdu.

Maçın bitimine 11 saniye kala attığı üçlükle takımını öne geçiren Sam Dekker, hemen ardından kazandığı toğu Erdi’ye aktardı ve bu asistle maçın skoruda belirlenmiş oldu.

Temsilcmiz Türk Telekom, Limoges’in 76 – 73 mağlup etmeyi başardı.

Sayı Dağılımı

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi üçüncü maçında Limoges’e karşı temsilcimiz, Kamar Baldwin, Sam Dekker, Muhammed Baygül, Michael Eric, Kylie Wiltjer ilk beşiyle başladı. Maçın sonunda ise Türk Telekom’un sayı dağılımı şöyle oldu:

Baldwin 10, Muhammed Baygül 2, Dekker 18, Wiltjer 12, Eric 16, Erdi Gülaslan 2, Can Korkmaz 16 sayı attı. Öte yandan konuk ekip Limoges’in sayı dağılımı ise şöyle oldu: Ginyard 10, İnvernizzi 7, Lang 16, Boutsiele 11, Scrubb 21, Mbala 4, Crusol, Paumier 4 sayı attı.