Ev Sahibi GZT Giresunspor Altay SK Karşısında 3 Golle 3 Puanı Aldı

Posted by

Süper ligin 17. Haftasında ligimize yeni yükselmiş olan, GZT Giresunspor ve Altay SK ikilisi karşı karşıya geldi. Karadeniz temsilcisinin ev sahipliğinde Çotanak Spor Kompleksinde 17 Aralık Cuma günü saat 20:00’da hakem Tugay Kaan Numanoğlu’nun ilk düdüğü ile başlamıştı. Altay SK ev sahibi GZT Giresunspor karşısında 3 – 1 skor ile mağlup oldu.Ev sahibi ekip atmış olduğu 3 gol ile 3 puanı almayı başarırken birçok kez de attığı goller ihlaller gerekçesi ile iptal edildi. Ev sahibi ekip bu galibiyet ile son 3 iç saha maçında 3 galibiyet almayı başardı ve önemli bir seri yakaladı.

Karadeniz temsilcisi ve Altay SK GZT Giresunspor’un ev sahipliğinde daha önce 13 maçta Ev sahibi GZT Giresunspor 5 kez galibiyet almayı başarırken 2 maç beraberlik ile sonuçlanmış ve 6 maçta ise konuk Altay SK galibiyet almayı başarmıştı. Bu maç öncesinde son oynanmış olan GZT Giresunspor ’un ev sahipliğindeki konuk ekip Altay SK 1 – 2 skor ile galip gelmişti.

GZT Giresunspor bu maç ile birlikte 17 haftalık dönemde 6 galibiyet almayı başarırken 4 maçta ise berabere kalmıştı ve 7 maçta da mağlubiyet ile ayrıldı.

Altay SK ise 17 maçlık dönemde 5 galibiyet alırken 3 kez de berabere kaldı ve 9 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı. Bu mağlubiyet ile birlikte Altay SK galibiyet hasretini 10 maça çıkarttı. GZT Giresunspor bu maç sonrasında puanını 22 puan topladı ve 11. Sıraya yükseldi. Altay SK ise 18 puanda kaldı ve 16. Sırada yer alıyor.

GZT Giresunspor İç Sahada 3 Maçtır Galip Geliyor

Süper ligin yeni ekiplerinden GZT Giresunspor sezona çok kötü başlamış hatta hem takımdaki futbolcuların kalitesi hem yönetimin transferlerdeki tutumu hem de teknik heyetin yetersiz olduğuna dair hem GZT Giresunspor taraftarlarından hem de futbol severler yorumlar yapıyordu.

Teknik direktör Hakan Keleş aşama aşama takımdaki sorunları takım içerisinden çözdü ve teknik direktörlük olarak başarılı bir dönem geçirirken takdir topladı. Takımına önce savunmada yaptığı dokunuşlar ile takımın oyundan kopmamasını sağladı daha sonra ise hücumda farklı planlar ve opsiyonlar ile takımını geliştirdi. Bu gelişmelerde her milli maç arasından sonra aşama aşama gerçekleşti. Önce emekleyen takım yürümeye şu anda ise elde ettiği sonuçlar ve saha içi performanslar ile koşmaya başladığını söylemek yanlış olmaz.

Son milli ara dönüşünden bu yana 5 maça çıkan GZT Giresunspor 4 galibiyet elde etti ve 1 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı.

Altay SK 10 Maçtır Galibiyet Alamıyor

Altay SK bu sezon ligin ilk haftalarında elde ettiği sonuçlar ile kadro kalitesi düşük olmasına rağmen futbol severleri şaşırtmıştı. 7. haftadan sonraki dönemde ise hiç galibiyet sevinci yaşayamadı ve 10 haftalık bu periyotta yalnızca 3 kez berabere kaldı.

Savunmada işler hiç istenildiği gitmezken hücumda da işler pek istenildiği gibi gitmiyor. Devre arasına kadar 2 maçı kalan Altay SK bu maçlardan en az bir tanesini kazanırsa devre arasında yapılacak transferler ile süper ligde kalmayı başarabilir.