EURO 2020’nin Küresel Sponsoru TİKTOK

Posted by

UEFA EURO ile ortaklık kuran ilk dijital platform TikTok oldu. Turnuva başladığında futbolseverlerin heyecanını paylaşmaları için en iyi ortamı sunmayı hedefleyen TikTok sponsorluğu ile heyecanlandırdı.

Dünyayı kasıp kavuran, genç yaşlı demeden etkisi altına alan TikTok, UEFA Euro 2020’nin küresel sponsor oldu. İlk defa bir dijital platformun sponsorluğu üstlendiği uluslararası turnuvada TikTok ve EUFA için heyecan verici bir beraberlik olacak gibi görünüyor.

TikTok UEFA ortaklığı sürecinde futbol taraftarlarının oyuna olan tutkularını ve coşkularını en yaratıcı bir şekilde ifade edebilecekleri pozitif bir ortam sunmayı hedefliyor.

TikTok, taraftarların en sevdikleri futbol içerik üreticilerini takip edebilecekleri, futbol içerikleri üretebilecekleri ve turnuva esnasında kendi özel anlarını yaratarak kutlayabileceklerini ve bu anları milyonlar ile paylaşabilecekleri bir ortam hazırlıyor.

UEFA’nın da TikTok’u Olacak

Turnuvanın küresel sponsoru olan TikTok, topluluğunun kendilerini yaratıcı ve pozitif bir şekilde ifade edebilmeleri adına artırılmış gerçeklik efektleri, özel kampanyalar, canlı yayınlar gibi farklı ve heyecan verici özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

Bu özellikle UEFA EURO 2020 için özelleştirmeye çalışacak. UEFA, TikTok’a UEFA’nın tarihi belleğine erişim sağlayacak. Bu sayede yaratıcı ve ilgi çekici yenilikçi içeriklerin geliştirilmesi bizzat katkı sağlayacak.

UEFA EURO 2020; bu ortaklık kapsamında dünya çapındaki milyonlarca futbol taraftarına özel sahne arkası içerikleri, güncel ve arşiv görüntülerini kendisi için açılacak olan resmi TikTok hesabından paylaşacak ve futbol severlere içerik üretimi konusunda ilham olacak.

Bağ Kurmanın Kolay Yolu TikTok

TikTok uygulaması bu sponsorluk ile beraber tüm Avrupa yayın kanallarında UEFA Euro 2020 canlı maç programları esnasında TikTok’u tanıtan yayın sponsorluk haklarına da sahip olacak.

UEFA pazarlama direktörü Guy Laurent Eptein, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda geçtiğimiz yıl dijital platformlar arasında en çok konuşulan ve büyük bir yükseliş kazanan TikTok ile UEFA EURO ortaklığı gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Önümüzdeki aylarda dünya çapındaki taraftarları benzersiz ve yenilikçi bir UEFA EURO 2020 deneyimi sunmak için TikTok ile çakışmalara başlayacaklarını belirtti. Bu ortaklık ile dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar ile bağ kurma ve tutkularını paylaşma fırsatı verileceğini dile getirdi.

Şu an için dünyada en çok indirilen uygulamalardan biri olan TikTok, 150’den fazla ülkede ve 75 dilde kullanılıyor. Uygulama içerisinde kısa videolar aracılığı ile eğlenceli ve farklı içerikler oluşturuluyor.