EURO 2020 İçin Sayılı Günler Kaldı Geri Sayım Başladı

Posted by

Korona virüsü etkisini tüm dünyada son 1,5 senedir gösteriyor. Bu etkilerden bir tanesi de EURO 2020 üzerinde oldu. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası, 2020 yılı yaz ayları içerisinde yapılacak iken Korona virüs etkisiyle 2021 yazına ertelendi. 16.’sı olacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası, UEFA’dan gelen açıklamayla birlikte adının ve ev sahiplerinin değişmeyeceğini açıkladı.

11 Haziran 2021’de başlayıp 11 Temmuz Pazar günü sonlanacağı açıklanan turnuvaya Sevilla ve St. Petersburg ev sahipliği yapacak.

A Milli Takımı’da bu sene içerisinde gerçekleşecek olan EURO 2020’de mücadele edecek.

EURO 2020 haberleri için bizi, 67spor.com‘u takip etmeyi unutmayın. A gurubunda yer alacak olan A Milli Takımı İtalya, Galler ve İsviçre ile mücadele edecek. İlk mücadelesi ise aynı zamanda turnuvanın başlangıç maçı olacak ve 11 Haziran’da İtalya ile karşı karşıya gelecekler.

EURO 2016’da da olduğu gibi EURO 2020’de de 24 takım şampiyonluk için mücadele verecek ve karşılaşmalar 12 ev sahibi ülkenin önemli stadyumlarında gerçekleşecek. EURO 2020’nin ev sahibi ülkeleri ise şöyle; Almanya, Azerbaycan, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İskoçya, İspanya, İtalya, Macaristan, Romanya ve Rusya…

Tam 1 sene sonrasına ertelenen turnuva için UEFA, düdük çalacak hakemleri da açıkladı. Karşılaşmaları için toplam 18 hakem görevlendirildi ve bu hakemler arasında Cüneyt Çakır ismi de yer aldı. Çakır, 2012 ve 2016 şampiyonalarında da maç yönetmişti.

EURO 2020’de Grup Aşaması

Korona virüsün etkisini hayatın her alanında hissettirdiği şu zamanlarda Avrupa Futbol Şampiyonasına da vurması kaçınılmaz oldu ve EURO 2020, 2021 yılının yaz aylarına ertelendi. 2018 yılında açıklanan gruplar ise değişmedi.

Takımlar 6 grup içerisinde karşılaşmaya çıkacaklar ve açıklanan gruplar ise şu şekilde;

A Grubu : Galler, İsviçre, İtalya, Türkiye

B Grubu : Belçika, Danimarka, Finlandiya, Rusya

C Grubu : Avusturya, Hollanda, Kuzey Makedonya, Ukrayna

D Grubu : Çekya, Hırvatistan, İngiltere, İskoçya

E Grubu : İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya

F Grubu : Almanya, Fransa, Macaristan, Portekiz

Müsabakalar Nerelerde Yapılacak?

EURO 2020 müsabakaları ev sahibi ülkelerin önemli stadyumlarında yapılacak. Çeyrek final maçı 2-3 Temmuz tarihleri arasında Münih, Bakü, Saint Petersburg ve Roma’da yapılacak iken 6-7 Temmuz’daki yarı finaller ve 11 Temmuz’daki final maçı ev sahiplerinden Londra’da gerçekleşecek.