ESKİ TRABZONSPORLU “ÖZKAN SÜMER” ADINA FUTBOL AKADEMİSİ AÇILDI

Posted by

Türk futbolunda önemli isimler arasında yer alan, kariyerinin önemli bir bölümünde Trabzonspor Kulübü’nde futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık görevlerini yapan Özkan Sümer için Trabzon’da onun adını taşıyan bir futbol akademisi yapılan tören ile açıldı.

Trabzon şehrinde açılan Özkan Sümer Futbol Akademisi’nde, Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi içerisinde yer alan 108 yatak kapasiteli 48 odası, fitness salonu, yemekhane, idari birim ofisleri, 3 doğal çim saha, 2 suni çim saha, basketbol sahası, tenis kortu ve sosyal yaşam alanları hizmete girdi.

TRABZON VALİSİ USTAOĞLU “BÖYLE KIYMETLİ ŞAHSİYETLERİMİZİN HATIRLANMASI ÇOK ÖZEL”

Trabzon’da Özkan Sümer adını taşıyan Futbol Akademisi’nin açılış töreninin ardından Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu açıklamada bulundu. Yeni tip Covid-19 virüsü salgını dolayısıyla açılış töreninin istenilen gibi bir coşkuyla yapılamadığını ifade eden İsmail Ustaoğlu, Trabzonspor için derin anlamlar taşıyan Özkan Sümer Futbol Akademisi’nin açılış töreninde halk ve sporcularla bir arada olamadıklarını dile getirdi.

Yaptığı açıklamada İsmail Ustaoğlu: “Trabzonspor dendiği zaman başta Ahmet Suat hocamız ve Özkan Sümer hocamızı hatırlıyoruz. Trabzonspor ile özdeşleşmiş isimler bunlar. Burada kıyamete kadar anılacak çok güzel bir tesise Özkan Sümer’in isminin verilmesinden dolayı yönetimi kutluyorum. Böyle kıymetli şahsiyetlerimizin hatırlanmasını çok önemli buluyorum.” İfadelerini belirterek Özkan Sümer’in Trabzon’da ayrı bir yerinin olduğunu söyledi.

ÖMER SAĞIROĞLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILAMADI

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, sağlık sorunları ve Covid-19 virüsü dolayısıyla açılış törenine katılamadığını bildirdi. Özkan Sümer için Trabzon’un ve Trabzonspor’un yetiştirdiği en değerli spor adamlarından biri olduğunu belirten Sağıroğlu, Türk futbolunun değişim ve gelişiminde de Özkan Sümer’in büyük bir katkısının olduğunu söyledi.

Ömer Sağıroğlu: “Türkiye’de altyapı kavramının olmadığı yıllarda büyük bir devrimi gerçekleştirerek Türk futbolun çehresini değiştiren, attığı bu adımlarla Trabzon’da sporun her alanında gelişimin öncüsü olan Özkan Sümer benim de şahsen futbol ve yöneticilik hayatıma dokunmuş biridir. Kendisinin kurduğu genç takımda ben de forma giymiş, Trabzonspor armasını gururla taşıma fırsatı bulmuştum.

Ardından 2001-2002 yıllarında kendisinin başkanlığında kulübümüzde yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum. Bu anlamda şahsım ve kulübümüz adına kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük spor adamlarından biri olan Özkan Sümer’in adını verdiğimiz tesisin açılışından bir kez da mutlu olduğumu ve gurur duyduğumu ifade ediyorum.” Açıklamasını yaptı.