Ersin Destanoğlu’nun 7 Haftalık Performansı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasına gelindiğinde İstanbulspor, Beşiktaş’la kozlarını paylaşmak için mücadele verdi. Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşen bu müsabakada ağlar toplamda 4 kez havalandı. Beşiktaş taraftarları ise son dakikalar ve maçın hemen sonrasında kaleci Ersin Destanoğlu’nu ıslıkladı. Siyah-beyazlı takımın Spor Toto Süper Lig’de ortaya koyduğu kötü performansı oldukça dikkat çekti.

İstanbulspor, Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında Beşiktaş’ı misafir etti. Heyecan dolu geçen karşılaşma 2-2’lik skor ile berabere sona erdi. Siyah-beyazlı takımda Ersin Destanoğlu‘nun performansı taraftarlardan büyük bir tepki çekti. Diğer bir yandan Beşiktaş göstermiş olduğu kötü performans ile Süper Lig’de zirvede yerini aldı.

Zorlu geçen maçta Beşiktaş’ın 1-0’lık skor üstünlüğünün devam ettiği 26. dakikada İstanbulspor rakip yarı alana çok oyuncu ile geldi. Sarı-siyahlı takımda Emir Kaan kaleyi cepheden görmesinin hemen ardından şutunu çekti. Emir Kaan Gültekin’in sert şutu ile birlikte top Ersin Destanoğlu’nun kapatmış olduğu köşede direğe çarptı. Direkten dönen top Ersin Destanoğlu’nun sırtına çarpmasının hemen sonrasında ağlarla buluştu.

Beşiktaş taraftarları ise Ersin Destanoğlu’nun yemiş olduğu ikinci gol sonrasında büyük bir tepki gösterdi. Genç file bekçisi topla bir araya geldiği anlarda tribünler tarafından çok fazla olacak şekilde olumsuz yönde ıslıklandı. Karşılaşmanın son düdüğü ardından Ersin Destanoğlu’nun aleyhine bir sürü tezahüratlar yapıldı. Bazı taraftarlar genç file bekçisine destek verdi ve onu tribüne çağırdı.

Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu tribünlere çağırılmasına karşın taraftarları karşılıksız şekilde bıraktı. Tecrübeli file bekçisi direkt olarak soyunma odasına gitti. Ersin Destanoğlu’nun oldukça mutsuz halleri de gözlerden kaçmadı.

Ersin Destanoğlu’ndan Süper Lig’de Kötü Performans

Beşiktaş bu sezon Spor Toto Süper Lig’de geride kalmış olan 7 haftada kalesinde toplamda 10 gol gördü. Ersin Destanoğlu bu sezon içerisinde ceza sahası dışından kalesini gören şutlarda yüzde 40’lık bir kurtarış yüzdesi beraberinde oldukça kötü bir performans sergiledi. Beşiktaş’ın bu sezon kalesine gelmiş olan 15 şutun 10’unda top filelerle buluştu. Siyah-beyazlı takımın kalesine gelmiş olan isabetli şutların ise yüzde 67’si gol olmuş oldu.

Ersin Destanoğlu’na Ahmet Nur Çebi’den Mesaj Var

Beşiktaş’ta 2 lig maçında sahaya çıkarılmayan ve hemen sonrasında görev almış olduğu İstanbulspor maçında yediği hatalı gol sebebi ile puan kaybının faturası kendisine kesilmiş olan kaleci Ersin Destanoğlu’na Başkan Ahmet Nur Çebi’den bir mesaj ulaştı. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin Ersin’den sözleşme şartlarını düşünmemesini ve yalnızca derbi maçına odak olmasını istediği öğrenildi. Bu arada gelen başka bilgilere göre Beşiktaş yönetimi derbi ardından Ersin ile masaya oturacak 3 yıllık sözleşmenin şartları da yeniden bu masada konuşulacak.

Beşiktaş yönetimi ve Ersin’in anlaşmaya eskisine göre çok daha yakın olduğu ve bazı pürüzlerin giderilmiş olduğu bilgisi de de gelen haberler arasında yer almakta.