Erden Timur Vs. Cenk Ergün

Posted by

İddialara göre Galatasaray’da kılıçlar çekildi. Sportif Direktör Cenk Ergün ile futbol şubesinden sorumlu yönetici Erden Timur arasında iktidar mücadelesi yaşanıyor ve ipler bir hayli gerildi.

Sezona yeni yönetimiyle giren Galatasaray’da başkanlık seçiminin ardından Burak Elmas yerine başkan seçilen Dursun Aydın Özbek, Galatasaray’da 2. kez başkanlık deneyimi yaşamak için koltuğa oturmuştu. İlk başkanlık dönemindeki hatalarından dersler aldığı umulan ve beklentinin hayli büyük olduğu Dursun Başkan’ın kimlerle çalışacağı merak konusuydu.

Erden Timur En Büyük Kozdu

Seçim çalışmaları sırasında taraftarın adeta sevgilisi olan Erden Timur, Dursun Özbek’in listesindeki en güçlü isimlerden biriydi. Hatta o kadar ki ilk başkanlık dönemi sebebiyle Dursun Özbek’e kızgın olan taraftarlar bile Erden Timur ismi sayesinde oldukça yumuşamışlardır. Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’na verdiği ciddi katkılar ve sponsorluklarla tanınan Erden Timur ayrıca Fenerbahçe ile girişilen ve kazanılan Emre Akbaba savaşında da yine başroldeydi. Seçimin ardından futbol şubesinin başına Erden Timur’u getiren Dursun Özbek, futbol takımına sportif direktör olarak da Cenk Ergün’ü atadı.

Cenk Ergün, Dursun Özbek’in ilk başkanlık döneminde de sportif direktörlük yapmış ve kurduğu kadro şampiyon olsa da hem ödediği bonservis bedelleri hem de bağlayıcı, uzun vadeli, yüksek bedeli kontratları ile çok eleştirilmişti. Nitekim şampiyon olunsa dahi sonrasında Galatasaray, Feghoulİ, Belhanda gibi oyuncuların kontratlarından çıkmak istediğinde çıkamamış ve ciddi bir maddi külfetin altında kalmıştı. Cenk Ergün’ün transfer ettiği oyunculardan sadece N’diaye Galatasaray’a kar ettirerek takımdan ayrılan isim olmuştu.

Bu iki ismin futbol şubesinde yer almasının ardından teknik direktör sorunu da taraftarın çok sevip çok istediği Okan Buruk ile anlaşılarak çözülmüş ve transfer çalışmalarına başlanmıştı. Ve işler başta gayet iyiydi. Okan Buruk’un teknik direktör olması bir anda Galatasaray taraftarını havaya sokmuş, imza töreninde çok olumlu mesajlar verilmiş, geçen seneki berbat sezon unutulmuş ve herkes yeni kurulacak takım ile bu sezona konsantre olmuştu. Abdülkerim Bardakçı transferi ile de Fenerbahçe’ye transfer çalımı atılmış, kombine satışları artmıştı ve her şey çok güzel gidiyordu ki bahar kısa sürdü, işler bir anda tersine döndü.

Erden Timur

Basına Sızan İsimler, Bitmeyen Transferler

Abdülkerim Bardakçı transferinin ardından Galatasaray’da transferler adeta tıkandı. Anlaşıldı diye basında yer bulan isimlerin sayısı arttı ama resmi imzalar bir türlü gelmedi. Anlaşıldı haberi yapılan oyuncular için birkaç gün sonra pürüz çıktı haberleri yapılmaya başlandı.

Şimdiki iddialara göre ise Erden Timur ve Cenk Ergün arasında ciddi fikir ayrılıkları söz konusu. Bu ayrılıklar hem çalışma şekli hem de transfer edilecek oyuncularla alakalı. İddialara göre Erden Timur gizliliği önemserken basına çıkan isimlerle ilgili olarak Cenk Ergün ve ekibini suçluyor. Diğer yandan Cenk Ergün ise kendi bağlantıları ve güvendiği menajerler vasıtası ile transferleri bitirmek istediğinden Erden Timur’un listesindeki oyunculara öncelik vermiyor.

İddialar böyle sürüp giderken lig yaklaşıyor ve Galatasaray takımının orta sahadaki ciddi eksiklikleri hala devam ediyor.