EFES PLAY-OFF’U GARANTİLEDİ

Posted by

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan 32 hafta mücadelesinde, ING basketbol Süper Ligi ve Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu iyi performans ile göğsümüzü kabartan temsilcimiz Anadolu Efes, Real Madrid’i konuk olmuş olduğu mücadelede rakibini 25 sayı fark ile 108’e 83 yenmeyi başararak normal sezonun sona ermesine 2 hafta gibi bir süre kala play-off’u garantiledi.

REAL MADRİD’E FARK ATTI

Temsilcimiz Anadolu Efes’in İspanyol devi Real Madrid’e konuk olduğu mücadelede çok Çekişmeli geçen bir ilk periyodun ardından skor da 20.20 eşitlik vardı. İkinci periyotta da hızlı ve karşılıklı basketler ile başlayan mücadele kıyasıya bir rekabete sahne olurken ev sahibi Real Madrid 1 sayı fark ile soyunma odasına 42-41 önde gitmeyi başardı.

Mücadelenin ikinci yarısına harika başlayan temsilcimiz Anadolu Efes ikinci periyotta oyunun kontrolünü eline alırken periyodu 12 sayı farkla 76-64 önde bitirmeyi başardı.

Final periyodunda savunma anlamında göstermiş olduğu harika Efor ile takdirleri toplayan temsilcimiz Anadolu Efes sayılar bulmaya da devam ederek İspanyol devi Real Madrid’e 25 sayı fark attı ben karşılaşmayın 108 83 kazanarak parkeden play-off’u garantilemiş olarak ayrıldı.

409. GALİBİYET

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 32 hafta mücadelesi kapsamında Real Madrid’e konuk olan temsilcimiz Anadolu Efes, Avrupa kupaları kapsamındaki 718 karşılaşmasına çıktı.

Avrupa kupalarında yani uluslararası karşılaşmalarda oynamış oldu 718 karşılaşmanın 409 mücadelesinde sahadan galibiyetle ayrılırken 309 karşılaşmadan ise boynu bükük ayrıldı. ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak göğsümüzü kabartan temsilcimiz Anadolu Efes, Türk Avrupa 470. maçına çıktı.

Lacivert-beyazlı temsilcimiz uluslararası organizasyonlar arasında en iyi organizasyon olarak adlandırılan ve 2001-2002 sezonun sonrasında çıkmış olduğu 470 karşılaşmada 252 kez parkeden mutlu ayrılırken, 218 karşılaşmada ise parkeden boynu bükük ayrıldı. 

ING basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla toplamda 21 galibiyet ve 11 mağlubiyet elde ederek Play off’a kalmayı garantiledi.