Eczacıbaşı Dynavit Kuzeyboru’yu 3-0 ile Geçti

Posted by

Vodafone Sultanlar Ligi’nde beşinci hafta heyecanı yaşanıyor. 31 Ekim 2023 Salı gününün programında yer alan maçta Eczacıbaşı Dynavit ile Kuzeyboru karşı karşıya geldi. Saat 18.30’da başlayan maça Eczacıbaşı Salonu ev sahipliği yaptı. Gelin, bu maçta yaşananlara yakından bakalım!

Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Dynavit Maça Beklenen Bir Kadro ile Çıktı

Vodafone Sultanlar Ligi’nde sezonun favorilerinden birisi de Eczacıbaşı Dynavit! Güncel tarih itibariyle, takımı Ferhat Akbaş çalıştırıyor. İstanbul temsilcisi, Vodafone Sultanlar Ligi’nde şu ana kadar beş maça çıktı. Bu maçların dördünü kazanırken bir maçı kaybetti. Vakıfbank ile Eczacıbaşı Dynavit arasındaki maç, normal şartlar altında 12’inci haftanın programında yer alıyordu. Ancak, Türkiye Voleybol Federasyonu, her iki takımın da Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda mücadele edecek olmasından dolayı maçın tarihini değiştirdi. 25 Ekim 2023 tarihinde oynanan maçı Vakıfbank 3-0 kazandı. Eczacıbaşı Dynavit, bu maçta oldukça kötü bir performans ortaya koydu. Alınan yenilgi, taraftarları fazlasıyla üzdü.

Antrenör Ferhat Akbaş, Vakıfbank mağlubiyetinin çok önemli olmadığını düşünüyor. Takımının söz konusu mağlubiyeti önümüzdeki haftalarda telafi edebileceğine inanıyor. 1986 doğumlu antrenör, takımını Kuzeyboru maçına olabilecek en güzel şekilde hazırladı. Naz Aydemir Akyol, Tijana Boskovic, Alexa Gray, Irina Voronkova, Beyza Arıcı ve Sinead Jack Kısal, Eczacıbaşı Dynavit’in bu maçtaki ilk altısını oluşturan isimlerdi.

Kuzeyboru İstanbul’a Galibiyet İçin Gelmişti

Vodafone Sultanlar Ligi’nin dişli ekiplerinden birisi olan Kuzeyboru, sezonu ilk beş içerisinde bitirmek ve önümüzdeki sezon için Avrupa vizesi almak istiyor. Güncel tarih itibariyle, takımı, Mehmet Bedestenlioğlu çalıştırıyor. Kuzeyboru, Eczacıbaşı Dynavit’in bu maçın favorisi olduğunu biliyordu. Ancak, oyuncular, güçlü rakiplerine direnmeyi ve en azından maçı beş sete taşımayı hedefliyorlardı. Bu önemli maçta Kuzeyboru’nun ilk altısını oluşturan isimler arasında Gamze Kılıç, Sarah Wilhite, Edina Begic, Tuğba Şenoğlu, Merve Atlıer ve Büşra Kılıçlı yer alıyordu. Takımın liberosu Sinem Bayazıt idi.

Eczacıbaşı Dynavit Rakibi Karşısında Zorlanmadı

Eczacıbaşı Dynavit’in rakibini rahat geçeceğine inanılıyordu. Kuzeyboru, her ne kadar standartların üzerinde bir kadroya sahip olsa da Eczacıbaşı Dynavit’e rakip olacak bir takım değildi. Eczacıbaşı Dynavit, maçı tam da tahmin edilebileceği üzere 3-0 kazandı. Setler, 25-22, 25-18 ve 25-20’lik skorlar ile sonuçlandı. Kuzeyboru rakibine direnemedi.

Alexa Gray Takımın En Skorer İsmi Oldu

Eczacıbaşı Dynavit – Kuzeyboru maçının en skorer ismi Alexa Gray oldu. 1994 doğumlu smaçör, maçı 16 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 33 pasın 13’ünü sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına bir blok ve iki de servis sayısı kazandırdı. Tijana Boskovic, maçı 14 sayı ile tamamladı. Otuz pasın 11’ini sayıya çevirdi. İki blok ve bir de servis sayısı aldı. Sırp oyuncu, altı servis ve beş hücum hatası yaparak iyi gününde olmadığını gösterdi.