Dünyanın Gözü Mostafa Mohamed’in Üzerinde

Posted by

İngiliz basını Galatasaray’ın ara transfer döneminde Zamalek’ten kiraladığı golcü futbolcu için rekor bir fiyattan bahsetti. Süper Lig’de gösterdiği performansla büyük kulüplerin de dikkatini çekmeyi başaran 23 yaşındaki santrafor Mostafa Mohamed, Galatasaray tarafından satın alma opsiyonu ile kiralanmıştı. 

Galatasaray 2020-21 sezonuna Diagne ve Falcao ile başlamış ancak istediği performansı iki futbolcuda da bulamamıştı. Diagne’nin performansının düşük olması ve Falcao’nun uzun süren sakatlığına çare olarak Mısırlı santrafor kiralanmıştı.

Uzun süre arayışı devam eden sarı kırmızılı ekibin bu arayışı ara transfer döneminde Mostafa Mohamed ile çözülmüştü. Devre arasında Zamalek’ten satın alma opsiyonuyla kiralanan Mısırlı forvet Galatasaray formasıyla çıktığı 6 maçta 4 gol atarak yıldızlaştı.

Mohamed Bana Baba Diyor

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Süper Lig’de gösterdiği performansla her hafta kendinden bahsettiren Mostafa Mohamed ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Mohamed’in kendisine baba diye hitap ettiğini söyleyen Albayrak, Mohamed’in Türkçe öğrenmeye başladığını söyledi. Albayrak. Mohamed’in performansından da çok memnun olduğunu iletti.

Satın Alma Opsiyonunu Kullanacağız

Abdurrahim Albayrak, 23 yaşındaki santraforun sözleşmesinde bulunan satın alma opsiyonunu bu yıl içinde kullanacaklarını açıkladı. Oyuncunun bonservisi bu yıl içinde alınacak. Mohamed’in oyun tarzıyla Metin Oktay’ı hatırlattığını ifade etti.

Galatasaray’ın daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamaya göre futbolcunun geçici transfer ücreti olarak 2 milyon Dolar ücreti ödenmişti. Futbolcunun kulübüyle yapılan anlaşmaya göre golcü futbolcunun, 4 milyon Dolar transfer bedeli karşılığında 01.07.2022 tarihine kadar satın alma opsiyonu bulunmakta.

Mohamed Rekor Fiyat: 22 Milyon Sterlin

İngiliz Basını İngiltere Premier Lig’den Crystal Palace’ın transfer listesinde yer aldığı iddia edilen futbolcular için fiyat belirledi. Basında yer alan haberlere göre Galatasaray’ın golcü futbolcusu için biçilen rekor fiyat 22 milyon sterlin.

İngiliz basınında yapılan haberde A Spor’da konuşan Tanju Çolak’ın sözlerine de yer verildi. Tanju Çolak, Mohammed’in Crystal Palace’a gitmesi durumunda sezonda 25 gol atacağını söylemişti. Haberde, Çolak’ın Türkiye’nin çok önemli bir oyuncusu olduğu ve sözlerinin dikkate alınması gerektiği de belirtildi.