Derbide Gülen Taraf Galatasaray Oldu

Posted by

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 20. Haftasında Galatasaray kendi sahasında Beşiktaş’ı ağırladı. Beşiktaş HDI Sigorta’yı 83-65 mağlup etti.

Galatasaray Göz Açtırmadı

Karşılaşmaya etkin bir başlangıç yapan ev sahibi Galatasaray bulduğu üst üste sayılar ile periyodun başlarında 10-0’lık seri ile fark yarattı. Konuk takım Beşiktaş HDI Sigorta maça kötü bir başlangıç yaparak ilk çeyrekte 9 sayı üretmeyi başardı. Böylece ilk periyodun galibi 18-9 skor ile Galatasaray oldu.

İkinci periyotta üst üste bulduğu sayılarla ilk periyodun aksine etkili bir performans sergileyen Beşiktaş HDI Sigorta farkı kapatmayı çalıştı. Ev sahibi sarı kırmızılı takım ilk çeyrekteki performansını devam ettirerek soyunma odasına 37-29’luk üstünlük ile girmeyi başardı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde etkili bir başlangıç yapan Galatasaray adeta rakibe göz açtırmadı. İlk dakikalarda ürettiği 10-0’lık seri ile farkı 20 sayıya çıkardı.

Konuk takım Beşiktaş HDI Sigorta bulduğu sayılar ile aradaki farkı kapatmak istesede oyuncuların bu isteği sahaya yansımadı ve bu nedenle Galatasaray üçüncü çeyrekte de 56-42 galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Karşılaşmanın son periyodunda iki takımda bulduğu karşılıklı sayılar ile dengeli başlangıçlar yaptı. Konuk takım Beşiktaş HDI Sigorta bulduğu sayılar ile Galatasaray buna izin vermedi. Galatasaray maç boyunca üstün olduğu mücadelede Beşiktaş HDI Sigorta’yı 83-65 mağlup etti.

Beşikta HDI Sigorta’dan Joel Berry II 17 sayı, 4 ribaunt ve 2 asist ile ile skorer isim olurken, James Blackmon Jr. 13 sayı, 2 asist ve 1 ribaunt; Şehmus Hazer ise 13 sayı, 8 asist ve 4 ribaunt ile diğer başarılı oyuncu oldu. Galatasaray’da ise 22 sayı ve 6 ribaunt ile Brock Motum skorer isim oldu.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Galatasaray’ın ev sahipliğinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda hakemler Osman Sinan İşgüder, Tekin Özibir, Halil Erkoç’un yönetiminde oynandı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Galatasaray: Asena Yalçın 8, Meltem Yıldızhan 6, Yashey 15, Steinberga 18, Russell 8, Cansu Köksal 9, Pelin Derya Bilgiç 9, Hruscakova 6, Sude Yılmaz 4

Beşiktaş HDI Sigorta: İrem Naz Topuz 13, Melisa Korkmaz 9, Melek Uzunoğlu 9, Elif Bayram 5 Ivankovic 12, Salvodares 17, Nur Sezen Yavuz

1. Periyot: 18-9

Devre: 37-29

3. Periyot: 56-42

Karşılaşma Sonucu: Galatasaray: 83 – 65 Beşiktaş HDI Sigorta