DENİZLİSPOR’UN TECRÜBELİ FUTBOLCUSUNUN KARİYER YOLCULUĞU

Posted by

Süper Lig’in Yeşil Siyahlı temsilcisi Yukatel Denizlispor’un kadrosuna dahil olan deneyimli futbolcu, alışılmışın haricinde ilerleyen futbol yolculuğu ve isminin hikayesiyle dikkat çekiyor.

1990 senesinde, Norveç’in Oslo kentinde hayata gözlerini açan Mikkel Morgenstar Palsson Diskerud, minik yaşlarda fazlaca enerjik bir çocuktu.

Yakın etrafında de hareketliliği ile nam salan Diskerud, futbol oynamayı oldukça seviyordu. Tecrübeli futbolcunun günümüzde kullandığı adı da bu özellikleriyle ortaya çıktı.

Kariyerine Norveç’in Stabaek kulübünde süregelen Diskerud, Gent’te kiralık geçirdiği bir senenin arkasından Rosenborg kulübüne aktarma oldu.

Burada başarıya ulaşmış bir periyot geçiren tecrübeli futbolcu, ABD serüveni için New York’a doğru yola çıktı. 2014-2015 sezonunda New York City, yapmış olduğu sansasyonel transferlerle spor kamuoyunun gündem maddelerinden biri haline geldi.

İlk olarak, Chelsea’nın en büyük efsanelerinden Frank Lampard’ı renklerine bağlayan ekip, akabinde La Liga’ya damga vurmuş unutulmaz golcülerden David Villa ile antak kalma sağladı.

NEW YORK KARİYERİ

2015 kışında, yıldızlarla dolu New York kadrosuna Mix Diskerud da dahil oldu. Bu kulüp bünyesi altında 4 gol atma başarısı yayınlayan Diskerud, David Villa’ya şık bir asist yapmıştı.

2017 yılının mart ayında, kiralık olarak İsveç’in Göteborg kulübünde forma giyinmeye süregelen futbolcu, 9 gol ve 5 asistlik başarıya ulaşmış performansıyla İngiliz devinin dikkatini çekmeyi başardı.

CİTY KARİYERİ

Premier Lig’in en mühim kulüplerinden Manchester City, ekibindeki yıldızları kadar, aktarma edip başka takımlara kiraladığı veya oynatmadan kâr ile sattığı oyuncularla da biliniyor. 2018 senesinde Manchester City’ye imza atan Mix Diskerud da bu amaçla meydana getirilen transferlerden biriydi.

Birleşik Amerikalı futbolcu, Güney Kore’nin Ulsan Hyundai ve İsveç’in Helsingborg takımlarında kiralık olarak forma giydikten sonrasında, ocak ayında yine kulübüne döndü.

Resmi olarak 19 Ocak’ta Helsingborg’la ilişkisi sona eren Diskerud, bir gün sonrasında Süper Lig temsilcisi Yukatel Denizlispor kadrosuna dahil oldu.

Transferinden dört gün sonrasında, Fatih Karagümrük karşısında sadece 7 dakika zaman alan tecrübeli oyuncu, ilk karşılaşmasında takımının tek golünü kaydetmeyi başardı. Yukatel Denizlispor’un “enerjik” yıldızının sezonun kalan diliminde göstereceği performans merak konusu.