Deniz Türüç Fenerbahçe’yi Mi İstiyor

Posted by

Fenerbahçe’den Medipol Başakşehir’e kiralanan başarılı futbolcu Deniz Türüç. Yaptığı röportajda futbol kariyeri ile ilgili açıklamalar yaptı.

Hollanda basını ile yaptığı röportajda 27 yaşındaki yıldız topçu, önünde birkaç seçenek olduğunu belirtti. Seçeneklerden birinin sarı lacivertli takıma geri dönmesi olduğunu söyledi.

“İstanbul’da padişah gibi yaşıyor.”

Turuncu lacivertli takıma kiralanan ve takım içerisinde başarılı bir performans sergileyen Deniz Türüç özellikle performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Sezon sonunda Medipol Başakşehir’e kiralanan futbolcu Hollanda da yayın yapan Voetbal International’e röportaj verdi.

Hollanda’ya geri dönmesinin ancak üst düzey kulüpler ile mümkün olabileceğini belirten Deniz Türüç, Hollanda da pek çok kulübün şu anda kazandığı parayı karşılamayacağını belirttiği için Hollanda basınında Deniz Türüç’e “İstanbul’da padişah gibi yaşıyor” yorumu yapıldı.

Türüç, genç yaşta Hollanda’dan ayrıldığınu daha sonrasında kendisini çok geliştirdiğini ve şu anda Türkiye ailesi ile birlikte mutlu olduğunu, kariyerinde ise devamlı olarak gelişim gösterdiğini belirtti. Yıldız futbolcunun vermiş olduğu röportajın ayrıntıları ise şu şekilde; 

Kendi adına yıldızının parlayabileceğini ve şu an geldiği noktadan mutlu olduğunu belirten Deniz Türüç, “Başakşehir’de kiralık oynuyorum.

Fenerbahçe ile 1,5 yıllık sözleşmem var. Yaz aylarında sözleşmem yenilenecek ya da başka bir kulübe satılacağım. Avrupa’da üst düzey bir ligde yer alan kulüpte oynamak harika olur.” Şeklinde açıklama yaptı.

Avrupa takımlarında oynamanın kendisi için iyi olacağını belirten Türüç,” Ya da Fenerbahçe’ye geri dönüp Fenerbahçe’nin Süper Lig şampiyonu olması için katkıda bulunurum.

Fenerbahçe büyük ve güzel bir kulüp. Ve bu sezon şampiyon olurlarsa, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynayacaklar. Şampiyonlar Ligi deneyimini bu sene yaşadım, harika bir tecrübe diyebilirim. Yani geleceğimle ilgili birçok senaryo var, mevcut.” dedi.

“Kazandığım maaşı her kulüp ödeyemez.”

“Hollanda’ya dönme ihtimalin var mı?” sorusunu ise, “Hollanda’ya geri dönmek mi? Bu olabilir ama üst düzey takımlara. Çünkü kazandığım maaşı pek çok kulüp ödeyemez. Her şartta kendime fazlasıyla güveniyorum. Bakın nerelere kadar geldim. Hollanda’dan genç yaşta ayrıldım ama şu an ailemle ve kariyerimle çok mutluyum” şeklinde yanıtladı.