Darüşşafaka Tekfen Evinde Kazandı

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında 13 Aralık Pazar günü Darüşşafaka Tekfen kendi sahasında Empera Halı Gaziantep Basketbol’u konuk etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında oynanan maçta Darüşşafaka Tekfen kendi evinde Enpara Halı Gaziantep Basketbol’u 82 – 75 mağlup etmeyi başardı.

Bu mücadeleti ev sahibi Darüşşafaka Tekfen, 82 – 75 kazanmayı başardı. Bu sonucun ardından ev sahibi Darüşşafaka Tekfen, ING Basketbol Süper Ligi’nde 6. galibiyetini alırken, Covid-19 salgını yüzünden 2 maçı eksik olan konuk ekip Empera Halı Gaziantep Basketbol ise ligde 6. mağlubiyetini almış oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında 13 Aralık Pazar günü Ayhan Şahenk Salonu’nda Darüşşafaka Tekfen ve Empera Halı Gaziantep Basketbol kozalarını paylaştı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında oynanan maçta Darüşşafaka Tekfen kendi evinde Enpara Halı Gaziantep Basketbol’u 82 – 75 mağlup etmeyi başardı.

Bu mücadeleyi etkili başalayan taraf ev sahibi Darüşşafaka Tekfen oldu ve başarılı hücum organizasyonlarıyla birinci periyotu 22 – 15 önde kapattı.

İkinci periyotun ilk dakilarında pota altından sayılar bulan Empera Halı Gaziantep Basketbol’a, ev sahibi Darüşşafaka Tekfen’de Sinan Güler, Berk Demir ve Doğuş Özdemiroğlu attıkları sayılarla karşılık verdi. Darüşşafaka Tekfen kalan dakikalarda oyundaki üstünlüğünü sürdürerek ilk yarıyı 14 sayı farkla 43 – 29 önde kapatmayı başardı.

Üçüncü çeyrekte konuk ekip başlayan Empera Halı Gaziantep Basketbol, Lemar ve Kelly ile farkı eritmeyi başardı. Üçüncü periyot ev sahibi Darüşşafaka Tekfen’in 58 – 54’lük üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde kıran kırana bir mücadele gerçekleşti. Hücum organizasyonlarını başarılı bir şekilde değerlendiremeyen Empera Halı Gaziantep Basketbol, rakibinin farkı açmasına engel olamadı ve ev sahibi Darüşşafaka Tekfen, maçı 82 – 75 kazandı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında oynanan maçta Darüşşafaka Tekfen kendi evinde Enpera Halı Gaziantep Basketbol’u 82 – 75 mağlup etmeyi başardı.

Maçın ardından iki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Darüşşafaka Tekfen’de Buford 2, Doğuş Özdemiroğlu 12, Luther 3, Jerrett 11, Magette 6, Berk Demir 12, Andrews 25 ve Sinan Güler 11 sayı attı. Öte yandan Empera Halı Gaziantep Basketbol’da Can Uğur Öğüt 17, Simpson 4, Lemar 14, Kelly 15, Jaiteh 7, İsmail Cem Ulusoy 6, Tomas 9 ve Doğan Şenli 3 sayı attı.